„Dziękuję za ten film” – Prezydent RP na uroczystej premierze „Historia Roja”

Wczoraj (29 lutego), w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w warszawskiej Kinotece odbyła się uroczysta premiera filmu ?Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać?. Wydarzenie uświetnił swoją obecnością Prezydent RP ? Andrzej Duda, kombatanci oraz wielu innych znakomitych gości. Po zakończeniu projekcji, twórców nagrodzono owacjami na stojąco. Film pojawi się w kinach w całej Polsce w najbliższy piątek, 4 marca.

W poniedziałek (29 lutego) w warszawskiej Kinotece odbyła się uroczysta premiera ?Historii Roja, czyli w ziemi lepiej słychać? ? pierwszego filmu fabularnego o Żołnierzach Wyklętych. Na wydarzeniu pojawił się Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

?Dziękuję za ten film, to jest wielki moment na drodze tworzenia kultury polskiej budowania naszej tożsamości, jej kolejnych elementów, nie dla nas, dla przyszłych pokoleń, bo to jest niezmiernie ważne? - mówił Andrzej Duda podczas przemówienia poprzedzającego projekcję ?Historii Roja? ? ?Myślę, że ten dzień - 29 lutego - premiery filmu, w przededniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ta premiera filmu, która odbywa się w Kinotece, ale nie tylko - ona się odbywa w Pałacu Kultury, w pomniku, który Stalin postawił sobie w Warszawie, to jest właśnie wielkie zwycięstwo?

Na czerwonym dywanie pojawili się również inni ważni goście. Wśród nich znaleźli się kombatanci, Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński i prezes Telewizji Polskiej ? Jacek Kurski. Nie zabrakło również twórców ?Historii Roja, czyli w ziemi lepiej słychać?, w tym Jerzego Zalewskiego ? reżysera, autora scenariusza i producenta filmu oraz autora zdjęć ? Tomasza Dobrowolskiego. Na czerwonym dywanie pojawili się aktorzy filmu: Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Marcin Kwaśny, Piotr Nowak, Sławomir Orzechowski, Karolina Kominek, Magdalena Kuta, Wojciech Żołądkowicz i Robert Moskwa. Wśród innych gości premiery znaleźli się m.in. Dorota ?Doda? Rabczewska, Sandra Staniszewska i Michał Koterski. Po zakończeniu projekcji film został nagrodzony owacjami na stojąco.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=_irB8S0QAQw[/youtube]

?Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać? w kinach od 4 marca

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz