Dzieciobójczyni ważniejsza od chleba dla domów dziecka! – wideo-wywiad z Jackiem Bromskim!

"Anatomia zła" to film zrodzony z chęci zareagowania na to, co się dookoła dzieje? ? mówi Jacek Bromski. ?Zło rozpanoszyło się, a dobro stało się czymś godnym pogardy i wyśmiewania. W newsach jest więcej wiadomości o tym, że matka zabiła dziecko, niż że ktoś zrobił dobry uczynek, na przykład dał dzieciom chleb do domu dziecka. Powinniśmy zaprotestować!? ? mówi reżyser i zaprasza do kin na ?Anatomię zła?. Nominowany do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz o wydarzeniach, które wstrząsnęły Polską trafi do szerokiej dystrybucji 18 września. W filmie zainspirowanym najgłośniejszymi sprawami kryminalnymi ostatnich lat zobaczymy m.in. Marcina Kowalczyka, Krzysztofa Stroińskiego, Piotra Głowackiego, Andrzeja Seweryna, Annę Dereszowską i wschodzącą gwiazdę młodego pokolenia ? Michalinę Olszańską.

?Fabuła ?Anatomii zła? i główne postaci to historia oryginalna, wymyślona do filmu, niemniej jednak wiele wydarzeń może kojarzyć się z autentycznymi wypadkami, takimi jak zabójstwo generała Marka Papały czy Nangar Khel w Afganistanie, gdzie polskich żołnierzy oskarżono o zbrodnie wojenne? ? opowiada reżyser Jacek Bromski, który zrealizował ?Anatomię zła? na podstawie własnego scenariusza. Jak podkreśla, ?rzeczywistość filmowa jest jak najbardziej osadzona tu i teraz, we współczesnej Polsce?.

?Chodziło mi o to, by przesłanie filmu możliwie jak najgłębiej trafiło do widza i uzmysłowiło mu, jak bardzo zmienia się świat, w którym żyjemy. Że dobro dawno przestało być tematem interesującym media, a rolę punktu odniesienia przejęło zło ? i, co najgorsze, ta sytuacja coraz bardziej wydaje nam się normalna? ? mówi Bromski.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=nhL3k4DOQLM[/youtube]

Płatny zabójca o pseudonimie ?Lulek? (Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, ?Lulek? ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, ?Lulek? wmawia eks-żołnierzowi, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji ?Lulka?. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.

"Anatomia zła" w kinach od 18 września

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz