?Dziadek do orzechów? z Teatru Maryjskiego w Petersburgu po raz pierwszy w 3D tylko w Multikinie!

12 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Multikino zaprasza na pokaz baletu ?Dziadek do orzechów? z legendarnego Teatru Maryjskiego w Petersburgu.

Kiedy Aleksander Dumas (ojciec) przeczytał ?Dziadka do orzechów i króla myszy? E.T.A Hoffmanna, nazwał go ?najpiękniejszą baśnią? i natychmiast przetłumaczył ją na język francuski. Właśnie tę wersję przeczytali kompozytor Piotr Czajkowski oraz choreograf Marius Petipa. W ten sposób powstał słynny balet ? prawdopodobnie najpopularniejszy tytuł baletowy świata ? którego premiera odbyła się w 1892 w Teatrze Maryjskim w Petersburgu i natychmiast podbiła serca widzów. 12 grudnia br. widzowie w Multikinie będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w pokazie zrealizowanego z rozmachem pierwszego nagrania w technologii 3D. Nagranie zostało zrealizowanie w 2011 roku, również w Teatrze Maryjskim w Petersburgu. Teatr Maryjski w Petersburgu ? teatr opery i baletu znajdujący się w Petersburgu. Pod obecną nazwą w latach 1860?1920 i po 1992 (na cześć cesarzowej Marii Aleksandrowny). w latach 1935-1992 nosił imię komunistycznego działacza Siergieja Kirowa i znany był jako Leningradzki Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. S. M. Kirowa. Obecny gmach teatru Maryjskiego został wybudowany na miejscu dawnego, spalonego teatru. Teatr został otwarty w 1860 (zespół istniał od 1783); jest to (obok moskiewskiego teatru Bolszoj) jedna z najwybitniejszych rosyjskich scen muzycznych, o bogatej tradycji, reprezentująca bardzo wysoki poziom wokalistyki, tańca i choreografii. Pokaz baletu ?Dziadek do Orzechów? 3D z Teatru Maryjskiego w Petersburgu odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18.00 w 11 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

Ceny biletów zróżnicowane w zależności od lokalizacji. Szczegółowy cennik na www.multikino.pl

Bilety normalne i ulgowe można nabyć w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl Bilety grupowe do nabycia tylko u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach.

Start: 18:00 Czas trwania: 105 min.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz