Dustin Hoffman w porównywanym do „Whiplash” filmie François Girarda

Zdobywca 2 Oscarów Dustin Hoffman w nowym filmie François Girarda.

Polska premiera na Cineman VOD.

10 listopada serwis Cineman VOD pokaże premierowo dramat "Chór" w reżyserii François Girarda, twórcy głośnych "Purpurowych skrzypiec". Film udostępniany jest wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

"Chór" to historia jedenastoletniego Steta (Garrett Wareing), wychowywanego przez matkę alkoholiczkę. Po jej śmierci w wypadku samochodowym, zrozpaczony i zły na cały świat chłopak zaczyna sprawiać kłopoty. Wtedy w jego życiu pojawia się długo nieobecny ojciec, który jednak nie zamierza zająć się synem. Zamiast tego umieszcza chłopca w prywatnej szkole ze znakomitym chórem chłopięcym. Zbuntowany nastolatek toczy nieustanne wojny, to ze szkolnymi kolegami, to z bardzo wymagającym dyrygentem chóru. Jednak po pewnym czasie maestro Carvelle (Dustin Hoffman) dostrzega w nim wielki i niepowtarzalny talent. Carvelle zaczyna uczyć Steta miłości do muzyki śpiewu i. życia.

Reżyser filmu François Girard to autor wielu głośnych filmów o tematyce związanej z muzyką. Kinomani z pewnością pamiętają jego "Purpurowe skrzypce", a miłośnicy muzyki nagrodzoną na festiwalu w Toronto fabularyzowaną biografię ekscentrycznego kanadyjskiego pianisty Glenna Goulda "Thirty two short films about Glenn Gould". Na planie "Chóru" Girard zgromadził plejadę wybitnych aktorów. Poza dwukrotnym laureatem Oscara Dustinem Hoffmanem, który w mistrzowski sposób wciela się w rolę maestra Carvelle, w roli dyrektorki szkoły pojawia się Katy Bates, również mająca na swoim koncie Oscara. Rolę nauczycielki Steta z jego pierwszej szkoły w Teksasie powierzono trzykrotnie nominowanej do Oscara Debrze Winger ("Czułe słówka", "Oficer i dżentelmen"), zaś rola asystenta Maestro Carvalle przypadła Eddiemu Izzardowi, laureatowi Primetime Emmy Award. W tym miejscu warto wspomnieć o Garretcie Wareingu, dla którego świetnie zagrana rola nastoletniego Steta była debiutem na planie pełnometrażowego filmu.

Muzyka, bez której nie powstałby "Chór", została skomponowana przez nominowanego do Złotego Globu Briana Byrne'a, który własne kompozycje doskonale splótł z utworami klasyków i kompozytorów współczesnych, wykonywanych przez słynny The American Boychoir.

A już 17 listopada, także w ramach oferty Super Premium VOD, Cineman udostępni kolejną polską premierę - tym razem będzie to komedia romantyczna "Zanim się rozstaniemy" z Chrisem Evansem w roli głównej.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz