„Dumni i wściekli” wygrywa British Independent Film Awards – zobacz zwiastun!

?Dumni i wściekli? - niewiarygodna, ale oparta na faktach historia o gejach i lesbijkach pomagających strajkującym górnikom ? zwyciężyła w tegorocznym rozdaniu British Independent Film Awards. Ta wzruszająca komedia, jeden z największych brytyjskich przebojów tego roku, zdobyła Nagrodę dla Najlepszego Brytyjskiego Filmu, pokonując najnowszy film Mike?a Leigh ?Mr. Turner? oraz ?Grę tajemnic? o wybitnym matematyku Alanie Turingu z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej. Ponadto nagrody dla Najlepszych Aktorów Drugoplanowych zgarnęli Imelda Staunton (?Irina Palm?, seria ?Harry Potter?) oraz Andrew Scott (Moriarty w serialu ?Sherlock?, najnowsza część przygód Agenta 007 ?Spectre?).

Co łączy ludzi, których wszystko różni?

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=PXgaszqwm6Y[/youtube]

?Dumni i wściekli? to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów tego roku. Komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes, w tradycji takich hitów, jak ?Goło i wesoło?, czy ?Dziewczyny z kalendarza? z udziałem plejady gwiazd m.in Billa Nighy (?To tylko miłość?), Imeldy Staunton (seria ?Harry Potter?), Andrew Scotta (Jim Moriarty w serialu ?Sherlock?) i Dominica Westa (?300?).

?Dumni i wściekli? w kinach od 6 marca 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz