?Dumni i wściekli? ? przełamująca bariery komedia już 23 lutego w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie

Górnicy, strajki i ... geje-aktywiści razem. Niemożliwe? Grażyna Torbicka, Program 2 TVP oraz Multikino zapraszają na Kocham Kino w Multikinie z wielokrotnie nagradzaną, przełamującą bariery, angielską komedią ?DUMNI I WŚCIEKLI?. Pokaz filmu odbędzie się 23 lutego w wybranych kinach sieci Multikino.

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego ?Kocham Kino? oraz Multikina.

Podczas spotkań ?Kocham Kino w Multikinie? Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina ? organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii.

Kocham Kino w Multikinie: Dumni i wściekli, reż. Mathew Warchus produkcja: Wlk. Bryt 2014, 120? Najważniejsze nagrody:
  • Nominacja do Złotego Globu 2014 w kategorii komedia lub musical
  • BAFTA 2014 ? wygrana: Najlepszy debiutujący brytyjski reżyser, scenarzysta lub producent
  • BARTFA 2014 ? nominacja w kat. Najlepszy film brytyjski, najlepsza aktorka drugoplanowa
  • Cannes 2014 - Palma 'Queer' dla filmu pełnometrażowego

23.02.2015 (poniedziałek) , godz. 19:00

Kina w których odbędzie się pokaz:

Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż Grunwaldzki

W Multikinie Złote Tarasy w Warszawie odbędzie się spotkanie Grażyny Torbickiej i publiczności z zaproszonymi gośćmi.

Ceny biletów:

Normalny (Warszawa): 24 zł, Normalny (poza Warszawą): 21 zł, Ulgowy (Warszawa): 19 zł, Ulgowy (poza Warszawą): 17 zł

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz