Dubbing „Królowej Śniegu 2” gorący od gwiazd!

Znana jest już pełna obsada polskiej wersji językowej animacji ?Królowa Śniegu 2? ? kontynuacji przygód bohaterów jednej z najwspanialszych baśni Hansa Christiana Andersena. Obok znanych z pierwszej części Arkadiusza Jakubika i Małgorzaty Sochy, usłyszymy wiele nowych i zaskakujących głosów. Niektórzy z aktorów wystąpią nawet w podwójnej roli! Polscy aktorzy dubbingowi stanęli w szranki ze sławnymi odtwórcami ról w angielskiej wersji językowej ? czarnym charakterem z disney?owskiej ?Czarownicy? czy Boromirem z ?Władcy Pierścieni?.

Animowana ?Królowa Śniegu 2?, oprócz lawiny przygód i magii, oferuje widzom znakomitą obsadę dubbingową. Gadatliwym trollem po raz kolejny stał się niezrównany Arkadiusz Jakubik. Po użyczeniu głosu szympansowi Masonowi z ?Madagaskaru? aktor ma sporo doświadczenia w pracy z kosmatymi stworzeniami.  Jakubik wyznaje jednak zasadę, że co dwa głosy to nie jeden i w ?Królowej Śniegu 2? postanowił przemówić również głosem filmowego czarnego charakteru. Czy za sprawą tej podwójnej roli uda mu się pokonać Sharlto Copley?a ? swojego odpowiednika w angielskiej wersji językowej? Pochodzący z południowej Afryki aktor ma na swoim koncie niezapomniane kreacje Wikusa Van De Marwe z ?Dystryktu 9?, Krugera ? przeciwnika Matta Damona w ?Elizjum? czy wreszcie Stefana z disney?owskiej ?Czarownicy?, gdzie pojedynkował się z samą Angeliną Jolie! Jednak kolejne role Arkadiusza Jakubika ujawniają jego niezwykły talent dubbingowy, przez co możemy być pewni, że troll w ?Królowej Śniegu 2? przemówi z klasą na miarę Oscara!

Niesforna piratka Alfida ponownie przemówi głosem Smerfetki (?Smerfy?, ?Smerfy 2?), czyli pięknej Małgorzaty Sochy. W kontynuacji przygód bohaterów Andersena pojawią się również dwie zupełnie nowe twarze, które mimo wszystko zabrzmią bardzo znajomo. To Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor. Jak donosi baśniowa telewizja Trollsat, ponoć przed pracą nad nagraniami obaj panowie nie golili się przez cały miesiąc aby lepiej wczuć się w postaci granych przez siebie trolli. Podobnie jak w przypadku Arkadiusza Jakubika, Piotr Gąsowski również będzie musiał stanąć do pojedynku na umiejętności dubbingowe z aktorem z angielskiej wersji językowej. Zadanie nie będzie należało do łatwych ? przeciwnik w tym wypadku to sam Boromir z ?Władcy Pierścieni?, czyli Sean Bean.

Jako, że pogoda i kobieta zmienne są, w obsadzie nie mogło zabraknąć prawdziwej mistrzyni w obu kategoriach. Paulina Sykut przeobraziła się w piękną księżniczkę Maribel. ?Królowa Śniegu 2? obfituje w tak wiele wydarzeń, że nie sposób byłoby się obejść bez niezastąpionego Jarosława Gugały, który ? jako herold króla trolli ? będzie w stanie wszystko dokładnie zrelacjonować. Dodatkowo w polskiej wersji językowej usłyszymy również magiczne głosy Czarodzieja z ?Harry?ego Pottera i Insygniów Śmierci: część I? (Ryszard Olesiński), Merlina z filmu ?Shrek Trzeci? (Andrzej Chudy) czy wreszcie jak na zimową produkcję przystało ? Mikołaja z animacji Artur ratuje Gwiazdkę? (Paweł Szczęsny).

?Królowa Śniegu 2? w kinach od 25 grudnia

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz