Dubbing, jakiego jeszcze nie było – najlepsze głosy świata… bajek w jednej komedii!

?Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę? zaskoczy polskich widzów obsadą dubbingową jak z bajki! Głosy, które do tej pory służyły takim postaciom jak: Król Julian z ?Madagaskaru?, Buzz Astral z ?Toy Story?, bałwanek Olaf z ?Krainy Lodu? czy mówiąca męskim głosem siostra Kopciuszka ze ?Shreka? rozbawią do łez w jednej komedii. Mozil, Bohosiewicz, Mann, Boberek, Kowalewski i wielu innych udowodnią, że nie ma na świecie nic lepszego niż polski dubbing!

Ukochane przez widzów głosy z najsławniejszych bajek świata spotkały się w jednym filmie. Król Julian z ?Madagaskaru? (jedyny w swoim rodzaju Jarosław Boberek), Buzz Astral z serii ?Toy Story? (Łukasz Nowicki), kucharz Gusteau z ?Ratatuja? (Krzysztof Kowalewski), bałwanek Olaf (Czesław Mozil) i księżniczka Anna z ?Krainy lodu? (Anna Cieślak), zwariowany cyrkowiec Stefano z ?Madagaskaru 3? (Tomasz Borkowski), kotka Marlenka z ?Pioruna? (Sonia Bohosiewicz), elf Bernard z ?Ratujmy Mikołaja!? (Kamil Kula) i oczywiście niezapomniana Doris - siostra Kopciuszka ze ?Shreka? mówiąca nieco? męskim głosem (Wojciech Mann). Wszystkie głosy świata bajek spotkają się w jednej komedii. Po raz pierwszy swoich sił w dubbingu spróbuje również popularna blogerka modowa ? Julia Kuczyńska - znana jako Maffashion. Głównego bohatera filmu, krasnoludka Bobo, głosem obdarzył Antoni Królikowski (?Miasto 44?). No właśnie - kto jest kim w tej naszpikowanej bajkami komedii? O tym poniżej.

SMĘTEK (TOMASZ BORKOWSKI)

Nic mu się nie podoba. Jego wzorami do naśladowania są celebryci świata bajek - Ważniak i Maruda, obaj mali, niebiescy, w białych gatkach i czapeczkach. Zawsze znajdzie dziurę w całym, a radość i szczęście to nie jego klimaty. Czasami jego malkontenctwo jest przydatne, bo Smętek sprowadza pozostałe krasnoludki na ziemię, bo nawet w krainie bajek życie to nie zawsze bajka. Lubi szare chmury, deszcz, nudę i nieśmieszne komedie.

ŚMIESZEK (CZESŁAW MOZIL)

Przeciwieństwo Smętka. Pogodny i uśmiechnięty 24 godziny na dobę, zły humor go nie dotyczy. Niektórzy twierdzą, że kiedyś przykleił sobie do twarzy uśmiech i teraz nie umie go odczepić, ale to tylko pogłoski rozsiewane przez zazdrosnych o dobre samopoczucie kolegów nie z tej bajki. Zawsze wspiera pozostałe krasnoludki pozytywną energią. Taki już jest!

PICHCIK (WOJCIECH MANN)

Prawdziwy Super-Mann wśród kucharzy. Jadło, jedzenie, posiłek, pokarm, strawa? ugotuje i zje wszystko! Kulinarnej sztuki mogliby się uczyć u niego Makłowicz, Okrasa i Pascal. Tak jak na przepisach, Pichcik zna się również na wszelkich zasadach krainy bajek i pilnuje, aby inne krasnoludki ich przestrzegały. Często też dodaje swojej ekipie otuchy, kiedy znajdą się w sytuacji bez wyjścia. Jego ulubione potrawy to ciacho i przygoda we własnym sosie.

CHYŻY (JAROSŁAW BOBEREK)

Ma filozoficzne podejście do życia. Zastanawia się nad wszystkim, ale jeszcze nigdy nie wymyślił nic mądrego. Ale ten się nigdy nie myli, kto nic nie robi! W królestwie Fantabularasa mówi się, że jak był mały, to Alicja z Krainy Czarów poczęstowała go magicznym ciasteczkiem, które zapił sokiem z gumi-jagód. Trudno się dziwić, że wciąż nie doszedł do siebie. Jego ulubiony sport to bieg chodem.

CHWATEK (ŁUKASZ NOWICKI)

Z tym krasnoludkiem nie ma żartów! Pełen profesjonalizm i tysiąc słów wypowiadanych na minutę. Nie ma dla niego nieśmiesznych żartów i rzeczy niemożliwych. Uwaga! Nie pomylcie go z hobbitem, bo potrafi nieźle wyjechać z czapeczki. Jego ulubionym sposobem na dojście do celu jest zamknięcie oczu i przejście stu kroków w dowolnie wybraną stronę. Nie zawsze działa. Właściwie to nigdy jeszcze nie zadziałało?

BOBO (ANTONI KRÓLIKOWSKI)

Najmłodszy z krasnoludków. Kiedy był mały?to był jeszcze mniejszy niż jest teraz. Przez swoją niezdarność zawsze sprowadza kłopoty na całą paczkę. Niektórzy mówią, że w skrytości kocha się w Śnieżce, ale ona zawsze? patrzy na niego z góry. Jest naiwny, ale szczery i zawsze skory do pomocy! Nie zrobiłby krzywdy nawet małej muszce, a co dopiero? ziejącemu ogniem smokowi! Uczy się wiązać sznurowadła i prawie już umie. Ale ta nauka jeszcze trochę potrwa. Co najmniej do końca filmu.

VOLDEMORTA (SONIA BOHOSIEWICZ)

Potężna i zła do szpiku kości czarownica, która ma alergię na krasnoludki. Często chodzi na kawę mrożoną do Królowej Śniegu ? przyjaciółki z czasów studiów w Akademii Czarnych Charakterów. Jej misterny plan to uśpić Królewnę Różę i całe Królestwo Fantabularasa. Tylko krasnoludki mogą jej w tym przeszkodzić! Zamiast jamnika, czy yorka? jako zwierzątko domowe ma olbrzymiego smoka.

PALNIK (KRZYSZTOF KOWALEWSKI)

Ten smok potrafi nieźle przygrzać! A przynajmniej tak było kiedyś, dopóki się nie wypalił i nie stracił umiejętności ziania ogniem. Inne smoki z podwórka się z niego śmieją i przezywają ?Niedopałek?. Pozostali wołają ?Nikuś?. Służy złej czarownicy Voldemorcie, ale tak naprawdę zamiast siać strach i pożogę, wolałby podpalić? parkiet obcasami, bo uwielbia tańczyć.

ŚPIĄCA KRÓLEWNA (ANNA CIEŚLAK)

Kiedy inne dziewczynki w jej wieku nosiły piękne sukienki, ona zmuszona była chodzić w zbroi. To efekt troski jej ojca, który bał się klątwy potężnej Voldemorty. Ale w dniu 18. urodzin, kiedy zegar wybije północ, będzie mogła zacząć ubierać się mniej sztywno i wrzucić na siebie jakąś modną kreację od Andersena. Róża kocha się w Jasiu. Tylko on będzie mógł jej ofiarować pocałunek prawdziwej

JASIU (KAMIL KULA)

Żaden z niego książę z bajki. Pracuje jako pomoc w kuchni i szoruje gary od rana do nocy. To jednak jemu swoje serce odda Królewna Róża. Kiedy ukochana zapadnie w stuletni sen, tylko Jasiek zdoła uratować ją i królestwo. Zanim mu się to uda, będzie zdany na łaskę siedmiu najbardziej zwariowanych krasnali, jakie widział świat. Nowa przygoda sporo go jednak nauczy ? np.: jak odstresować smoka.

ŚNIEŻKA (JULIA ?MAFFASHION? KUCZYŃSKA)

Celebrytka świata bajek pełną śnieżką! Nie omija żadnej imprezy i nigdy nie ubiera się dwa razy w te same ciuchy. Suknie od Andersena to dla niej przeżytek, ale chętnie pożycza je swojej przyjaciółce ? Królewnie Róży. Obecnie ubiera się u Czarmaniego i Koko Nopnickiej. Trzeba to przyznać ? Śnieżka ma ?fashion?! Z krasnoludkami zna się nie od dziś i często zaprasza je do domu na zabójczo dobrą szarlotkę.

Uważni zauważyli zapewne, że brakuje tutaj jeszcze jednego krasnoludka. Właśnie kończy zawody na olimpiadzie, ale już zaraz do nas jedzie, aby zdążyć na kolejnego newsa!

?Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę?

w kinach od 14 listopada

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz