?Drużyna? – 8 sierpnia zobacz to czego nie zobaczysz na meczu!

 

Już 8 sierpnia na ekrany polskich kin wejdzie film ?Drużyna? w reżyserii Michała Bielawskiego, którego premiera poprzedzi rozgrywane w Polsce po raz pierwszy Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn.

Celem filmu jest opowiedzenie o wyjątkowych zawodnikach reprezentacji Polski w piłce siatkowej ? pokazanie ich nastawienia do gry, myślenia o zespole i walce na boisku. W filmie pokazane zostaną kulisy przygotowań drużyny do kolejnych turniejów oraz towarzysząca im, mało znana, inżynieria sportu zawodowego. Zdjęcia do filmu powstawały w trakcie treningów i w czasie meczów, zawierają również sceny z życia zespołu, w których nie widzi się siatkarzy zbyt często. Pojawią się w nim też bohaterowie niezwiązani bezpośrednio z reprezentacją, ale całkowicie oddani siatkówce ? kibice i komentatorzy sportowi ? bo oni również kształtują współczesne sportowe widowisko. ?Drużyna? to drugi w historii polskiego kina film o siatkówce. Pierwszym i jedynym ? jak dotąd ? był Kat Witolda Rutkiewicza z 1977 roku, portret trenera mistrzów świata z 1974 roku i mistrzów olimpijskich z 1976 ? Huberta Wagnera. Po zmianach w systemie gry siatkówka stała się jedną z najbardziej widowiskowych i dynamicznych drużynowych dyscyplin sportowych. Z tego właśnie powodu jest ona niebywale atrakcyjna dla kina. Mecze siatkówki posiadają zmienny, często zaskakujący przebieg, angażują ogromne emocje widowni i w naturalny sposób tworzą wielką, filmową dramaturgię. Od zawodników oczekuje się waleczności i wytrzymałości psychicznej, dzięki którym fascynujący spektakl  rozgrywa się od początku do ostatniego gwizdka. Polscy zawodnicy odnoszą coraz większe sukcesy w piłce siatkowej, dzięki czemu stali się ważnym uczestnikiem imprez światowych i stałym pretendentem do mistrzowskich tytułów. Męska reprezentacja przywozi z dużych mistrzowskich imprez medale. W ciągu ostatnich kilku lat to srebrny medal Mistrzostw Świata w Japonii 2006, złoty medal Mistrzostw Europy w Turcji w 2009, brązowy medal Ligi Światowej 2011, brązowy medal Mistrzostw Europy 2011, 2gie miejsce w PŚ w Japonii 2011, złoty medal Ligi Światowej 2012. W ostatnim czasie to właśnie siatkarze dali kibicom to, na co od lat czekają polscy fani futbolu, a premiera filmu ?Drużyna? będzie rozgrzewką dla kibiców przed Mistrzostwami Świata ? najważniejszym wydarzeniem siatkarskim na świecie, którego Polska będzie gospodarzem po raz pierwszy w historii.

Film ?Drużyna? powstał przy udziale Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Sponsorem filmu jest Plus ? Generalny Sponsor FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=2VEsqI6LcLY[/youtube]

Polski volleyland. Współcześni gladiatorzy, wylewający na treningach hektolitry potu, przez kilka miesięcy w roku oddaleni od najbliższych. A po drugiej stronie sponsorzy, działacze, komentatorzy, cheerleaderki, duet Kułaga-Magiera, hale pełne wiernych kibiców polskiej drużyny gotowych przejechać setki kilometrów za swoimi idolami. Wspólna radość po wygranych, smutek po porażkach. Każdy sezon to nowe cele, nowe perspektywy, kolejne mistrzostwa do zdobycia. Co przyniesie ten najbliższy?

"Drużyna" w kinach od 8 sierpnia 2014

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz