Druga edycja Projektu „Kultura Dostępna w Kinach Helios!

3 września rozpocznie się druga edycja projektu Narodowego Centrum Kultury ?Kultura Dostępna w kinach?, w ramach której w każdy czwartek o godzinie 18:00, we wszystkich kinach Helios w Polsce oraz warszawskim kinie Iluzjon, odbywają się specjalne pokazy filmowe z biletami w cenie 10 złotych.

W drugiej edycji, która trwać będzie do końca roku, Widzowie zobaczą jeszcze 16 filmów, między innymi: ?Body/Ciało?, ?Papusza?, ?Bilet na księżyc?, ?Pod mocnym aniołem?, ?Ambassada?, ?Obława? i ?Pani z przedszkola?.

Projekt ?Kultura Dostępna w kinach? rozpoczął się 30 kwietnia projekcją filmu ?Ida?. Do tej pory odbyło się 14 pokazów, w których uczestniczyło ponad 20 tysięcy Widzów, którzy mogli zobaczyć takie filmy jak: ?Drogówka?, ?Jack Strong?, ?Bogowie?, ?Carte Blanche? czy ?Disco Polo?.

Projekt ma na celu przybliżenie polskiej sztuki filmowej szerokiemu gronu odbiorców. Realizując projekt organizatorzy pragną zniwelować barierę w postaci wysokiej ceny biletów, która ? jak wynika z badań ? stanowi dla Widzów poważną przeszkodę w dostępie do kina.

Operatorem programu Kultura Dostępna w Kinach jest Narodowe Centrum Kultury. Szczegóły dotyczące seansów w kinach ogólnopolskiej sieci Helios dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz