„Droga krzyżowa” wygrywa 20. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów

Nagroda Publiczności 20. Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW  powędrowała do filmu w reżyserii Dietricha Brüggemanna pt. "Droga krzyżowa".

"Drogę krzyżową" nagrodzono już Srebrnym Niedźwiedziem i Nagrodą Jury Ekumenicznego na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Jest to historia żyjącej w dwóch światach nastoletniej Marii. W szkole interesuje ją to, co typowe dla nastolatki, ale w domu jej rodzina funkcjonuje według zasad Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X i tradycyjnej interpretacji katolicyzmu. Ze wszystkiego, co Maria myśli i robi ma zdawać relację Bogu. A ponieważ Bóg jest surowym pasterzem, dziewczyna żyje w ciągłym strachu, że popełni jakieś przewinienie. W domu władcza matka i wycofany ojciec, a poza nim ? kłótnie z nauczycielami i lekarzami. Rozpaczliwie pragnąc wszystkich zadowolić, Maria tkwi w centrum konfliktu. Jak ma pogodzić uczucie do chłopaka ze ślubami czystości serca? Czy Bóg zażąda ogromnej ofiary, żeby jej brat wyzdrowiał?

Polska premiera zaplanowana jest najwcześniej na jesień 2014.
Festiwal Wiosna Filmów był pierwszym festiwalem na świecie, który po festiwalu w Berlinie, pokazał "Drogę krzyżową". Reżyser filmu był gościem specjalnym festiwalu.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz