Drań Kingsley odda wszystko za życie!

BEN KINGSLEY ? aktor-legenda, laureat Oscara, dwóch Złotych Globów oraz dwóch Nagród BAFTA, który zadziwia świat swoimi kreacjami już od ponad czterech dekad. Sprawdza się zarówno w blockbusterach (?Iron Man 3? Shane'a Blacka, ?Gra Endera? Gavina Hooda, ?Exodus: Bogowie i królowie? Ridleya Scotta), jak i produkcjach niezależnych (?Sexy Beast? Jonathana Glazera, ?Dom z piasku i mgły? Vadima Perelmana, ?Transsiberian? Brada Andersona). Na swoim koncie ma również takie pamiętne filmy jak ?Gandhi? Richarda Attenborough, ?Lista Schindlera? Stevena Spielberga, ?Bugsy? Barry'ego Levinsona czy ?Hugo i jego wynalazek? Martina Scorsese. Podkładał również głos w animacjach, między innymi w ?Pudłakach? Grahama Annable'a i Anthony'ego Stacchi. Jest jednocześnie uznanym i wielokrotnie nagradzanym aktorem teatralnym. W lipcu będzie można go zobaczyć w thrillerze si-fi ?Klucz do wieczności?.

W ?Kluczu do wieczności? wcieli się w rolę Damiana, śmiertelnie chorego i upiornie bogatego biznesmena, który dorobił się ogromnej fortuny w branży deweloperskiej. Twórcy scenariusza ? bracia Pastor ? uznali, że tylko człowiek, posiadający odpowiednio duże mniemanie o sobie i swoich dokonaniach uwiarygodni rys psychologiczny Damiana Hale'a oraz decyzje przez niego podejmowane. Kiedy na jego drodze staje tajemniczy lekarz, nie wacha się skorzystać z szansy na życie: jego świadomość ma się przenieść do ciała innego człowieka?

Sam Kingsley ocenia swojego bohatera jako drania. Obraz ten uzupełniają słowa Alexa Pastora: ?Damian to egoista, który wszystkim narzucał swoją wolę i brał od życia to, co chciał, nie zważając na uczucia innych?, opowiada. ?Dorobił się dzięki temu fortuny, ale niewiele mu to ostatecznie dało. Podróż, którą rozpoczyna, wchodząc do ciała nieznanego sobie młodego mężczyzny, pomoże mu uświadomić sobie wszystkie szkody, których dokonał za swojego pierwszego życia?.

FILM W KINACH OD 24 LIPCA

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz