Dramat rodzinny, tyle że dość nietypowy

?Dramat rodzinny, tyle że dość nietypowy? ? tak David Cronenberg określa swoją najnowszą produkcję ?Mapy gwiazd?. I rzeczywiście tej, ustawionej w samym środku opowieści o Hollywood, rodziny Weissów nie da się nazwać normalną. Mają wszystko, odnieśli sukces i zdobyli bogactwo. Pozornie wszystko jest idealne. Jednak wraz z rozwojem fabuły na światło dzienne wychodzą mroczne sekrety ich przeszłości. Zamiast niedzielnych obiadów i wspólnych wypadów do kina, widzowie zobaczą wynaturzenie, smutek, samotność.

?To dla mnie oczywiste, że rodzina mieszkająca w Hollywood zaznała smaku celebryctwa oraz bycia docenianym przez opinię publiczną? dodaje. Dr Weiss to terapeuta gwiazd, autor bestsellerowych poradników, jego żona Cristina jest menedżerką ich syna. Benji to cudowne dziecko, robi karierę jako aktor i właśnie wrócił z odwyku. Jest jeszcze córka Agatha, która po długim pobycie w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym (?) wróciła do Los Angeles.

Cronenberg stworzył bardzo mroczną satyrę o Hollywood, ale również uniwersalną refleksję o mrokach ludzkiej natury. Po raz kolejny udowodnił, że nie lubi unikać trudnych tematów, a ?Mapy gwiazd?, tak jak poprzednie produkcje reżysera stanowią dla widza emocjonalne oraz intelektualne wyzwanie.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=PUs4eRvmAIc[/youtube]

MAPY GWIAZD (Maps to the stars)

PREMIERA: 7 LISTOPADA 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz