„Dom grozy” nowy sezon serialu na antenie HBO3

5 czerwca o godz. 21.50 na antenie HBO3 odbędzie się premiera pierwszego odcinka trzeciego sezonu serialu Dom grozy. W rolach głównych występują Eva Green, Josh Hartnett i Timothy Dalton. Serial jest dostępny również w HBO GO, gdzie najnowsze odcinki produkcji udostępniane są dzień po premierze amerykańskiej.

Eva Green as Vanessa Ives in Penny Dreadful (season 3, episode 1). - Photo: Jonathan Hession/SHOWTIME - Photo ID: PennyDreadful_301_3544

Dom grozy jest poruszającą sagą wypełnioną mrocznymi tajemnicami i suspensem. Akcja serialu toczy się między rzeczywistością a fikcją, gdzie demony z przeszłości mogą być silniejsze od wampirów, złych duchów i nieśmiertelnych bestii. W tym przerażającym thrillerze najbardziej demoniczne postaci literackie, włączając Doktora Frankensteina, Doriana Graya i ikoniczne figury z powieści Dracula ? wynurzają się z ciemnych kątów wiktoriańskiego Londynu końca XIX wieku.

W pierwszym odcinku trzeciego sezonu przygnębionej Vanessie pomocy udziela doktor Seward, amerykańska terapeutka, która stosuje niekonwencjonalne metody leczenia. W tym samym czasie Ethan Chandler, już jako więzień, pod czujnym okiem inspektora Ruska ze Scotland Yardu, pędzi pociągiem przez amerykańską pustynię. Podróżujący dookoła świata Sir Malcolm spotyka w Zanzibarze tajemniczego Indianina imieniem Kaetenay, którego łączą z Ethanem zagadkowe powiązania. W Londynie doktor Frankenstein szuka starego przyjaciela, doktora Jekylla. W związku z tym, że wszyscy przyjaciele są rozsiani po całym świecie i walczą z własnymi demonami, Vanessa musi samodzielnie zmierzyć się z nową złą mocą, która wyłania się z mroku.

in Penny Dreadful (season 3, episode -). - Photo: Jonathan Hession/SHOWTIME - Photo ID: PennyDreadful_3

Dom grozy spotkał się z ogromnym uznaniem widowni i krytyków filmowych, i został obsypany nagrodami i wyróżnieniami na całym świecie. Mroczną ścieżkę dźwiękową do serialu stworzył Polak Abel Korzeniowski (Duże zwierzę, Samotny mężczyzna), wyróżniony zań w 2015 roku nagrodą Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA. Akademia nagrodziła również Dom grozy za najlepszą scenografię i charakteryzację. W 2014 roku serial otrzymał Critics' Choice Television Award ? nagrodę amerykańskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Telewizyjnych dla ?najbardziej ekscytującego nowego serialu telewizyjnego?. Rok później serial otrzymał także dwie Satellite Awards dla najlepszego serialu gatunkowego oraz dla najlepszego aktora drugoplanowego (Rory Kinnear). W zeszłym roku otrzymał główną nagrodę w konkursie pilotów seriali na prestiżowym festiwalu Camerimage. W głównych rolach występują Timothy Dalton (Licencja na zabijanie, Turysta), nagrodzona BAFTĄ Eva Green (Casino Royale, Ostatnia miłość na Ziemi), Josh Hartnett (Helikopter w ogniu, 30 dni mroku), Harry Treadaway (Control, Miasto cienia) i Reeve Carney (Cedry pod śniegiem, Burza). Twórcą serialu jest trzykrotnie nominowany do Oscara John Logan (Gladiator, Aviator), a producentem wykonawczym - laureat Oscara Sam Mendes (American Beauty, Skyfall). Producentem serialu jest Showtime.

Premiera pierwszego odcinka trzeciego sezonu serialu na antenie HBO3 odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca o godz. 21.50. Kolejne odcinki będą emitowane w HBO3 co niedzielę o tej samej porze. Powtórki można oglądać w HBO w soboty o godz. 20.10. Serial jest również dostępny w HBO GO, gdzie co tydzień w poniedziałki od 2 maja udostępniane są najnowsze odcinki dzień po amerykańskiej premierze. Źródło: informacja prasowa
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz