?Dolina Krzemowa? – nowy serial HBO w kwietniu

Pomysłodawcą nowego serialu HBO Dolina Krzemowa jest Mike Judge, twórca Beavisa i Butt-heada, który wiele lat pracował w Dolinie Krzemowej. Judge z właściwym sobie, bezkompromisowym poczuciem humoru zabiera widzów do świata startupów i technologicznych innowacji. Serial pokazuje społecznie nieprzystosowanych młodych programistów, którzy starają się przekuć swoje pomysły w sukces. Premiera nowego serialu HBO Dolina Krzemowa odbędzie się 28 kwietnia w HBO. Wcześniej, od 7 kwietnia będzie go można oglądać w HBO GO.

Richard jest introwertycznym programistą mieszkającym razem ze swoim przyjacielem Big Headem oraz nadętym Gilfoyle?m i sarkastycznym Dineshem w inkubatorze przedsiębiorczości ?Hacker Hostel?. Jest to miejsce udostępnione im przez zadufanego w sobie milionera Erlicha, który zbił majątek na spółkach internetowych. Programiści mieszkają tam za darmo w zamian za 10% udziału w zyskach od ich powstających właśnie projektów.

Na co dzień Richard pracuje na pół etatu dla Hooli, wielkiej firmy technologicznej z Doliny Krzemowej. Równolegle tworzy własne pomysły. Niestety założona przez niego strona internetowa PiedPiper nie odnosi sukcesu. Sytuacja ulega zmianie, kiedy pewnego dnia Jared, menedżer średniego szczebla z Hooli, zauważa, że witryna Richarda wykorzystuje niezwykle efektywny i innowacyjny algorytm przeszukiwania stron internetowych. Założyciel Hooli, Gavin Belson, i działający na własny rachunek miliarder Peter Gregory, szef funduszu venture capital, rozpoczynają zaciekłą licytację o prawa do nowatorskiego rozwiązania.

Serial składa się z ośmiu odcinków. Jego pomysłodawcą i twórcą jest Mike Judge, który pod koniec lat 80. pracował jako inżynier w Dolinie Krzemowej. Później zaczął pracować dla telewizji, gdzie stworzył serial animowany Beavisi Butt-head. W głównych rolach wystąpili Thomas Middleditch jako Richard, T.J. Miller jako Erlich, Zach Woods jako Jared, Kumail Nanjiani jakoDinesh, Martin Starr jako Gilfoyle, Josh Brener jako Big Head, Christopher Evan Welch jako Peter Gregory i Amanda Crew jako Monica. W roli Gavina Belsona gościnnie pojawił się Matt Ross. Zdjęcia do serialu powstały w Los Angeles i w PaloAlto.

Premiera serialu Dolina Krzemowa odbędzie się 28 kwietnia w HBO. Wcześniej ? już 7 kwietnia, czyli dzień po premierze amerykańskiej - produkcja będzie dostępna w HBO GO.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://www.youtube.com/watch?v=tlVJr9uO4lU&feature=youtu.be[/youtube]

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz