Dokument ?Optymistki? w kwietniu w kinach.

W kwietniu na ekranach kin pojawi się pełnometrażowy dokument o niezwyczajnej drużynie siatkarskiej ? film ?Optymistki? w reż. Gunhild Westhagen Magnor. W meczu o dobrą zabawę zagrają, zarażające pozytywną energią, seniorski z Norwegii i przystojni gentelmani ze Szwecji. PREMIERA 24 kwietnia. Wielu z nas boi się starości. Współczesnym wzorem ideału jest młodość. Te grające w ?siatkę? kobiety mogą zmienić nasze wyobrażenia i pozwolą zdać nam sobie sprawę, że  tylko ci, którzy potrafią cieszyć się życiem na stare lata, są szczęściarzami.

Pomimo odbywanych co tydzień treningów, zawodniczki z drużyny siatkarskiej OPTYMISTKI (66-98 l.) nie rozegrały żadnego meczu od 30 lat. Teraz jednak chcą to zrobić. Lecz przeciwko komu? Krążą pogłoski, że za szwedzką granicą istnieje drużyna przystojnych gentlemanów. Meczową strategią drużyny jest śmiech.

?Optymistki? jest poruszającym, humorystycznym i wciągającym filmem dokumentalnym opowiadającym historię niezwykłej drużyny pochodzącej z miasteczka Hamar, w skład której wchodzą panie pomiędzy 66 a 98 rokiem życia. Pomimo cotygodniowych treningów odbywających się od 40 lat, drużyna nie rozegrała żadnego spotkania już od 30 lat. Teraz jednak decydują się, chcą w końcu z kimś zagrać. Kto miałby to być? Może znalazłaby się drużyna przystojnych gentlemanów z sąsiedniej wioski Brumunddal? A może będą musiały wybrać się aż do Szwecji aby znaleźć godnego przeciwnika?

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=mtEbaFR28eQ[/youtube]

Goro, lat 98, jest Królową drużyny. Jej silna wola, radość, jaką czerpie z życia i para różowych Converse'ów, to wszystko elementy, które czynią z niej ucieleśnienie życiowej filozofii drużyny. Poza tym Goro zmaga się też z dolegliwościami podeszłego wieku. Samotność i tęsknota często pukają do jej drzwi. W tych chwilach nadrzędnym jest wywalczenie swojej drogi wśród wyzwań oraz ustalenie sobie nowych celów.

Film pokazuje ją i jej drużynę w życiu codziennym i na boisku - od chwili, kiedy decydują się na rozegranie ostatniego meczu, podczas przygotowań, aż do momentu spotkania na parkiecie z przeciwnikiem. Szybko strategia drużyny wychodzi na jaw - śmiech, trening, duch zespołu, haftowanie kwiatów i być może kilku przystojnych Szwedów?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz