„Disco polo” rusza do stolicy!

Ekipa filmu "Disco polo" w reżyserii Macieja Bochniaka z Dawidem Ogrodnikiem, Joanną Kulig, Piotrem Głowackim i Tomaszem Kotem w głównych rolach minęła półmetek zdjęć! Film kręcono dotąd w Bydgoszczy i okolicach oraz w Łebie. Teraz czas na Warszawę! 4 września startują zdjęcia w stolicy i w kilku podwarszawskich lokacjach.

Mija miesiąc od rozpoczęcia zdjęć do "Disco polo" ? jednej z najbardziej oryginalnych i widowiskowych polskich produkcji ostatnich lat. Ponad 60 aktorów i epizodystów, 2000 statystów, 120 członków ekipy, zdjęcia kręcone w trzech województwach. Twórcy gościli dotąd w Bydgoszczy i okolicach, a także w Łebie i Sowińskim Parku Narodowym. W najbliższy czwartek (4 września) ekipa "Disco polo" rozpocznie pracę w Warszawie. Na planie stawi się plejada najciekawszych polskich aktorów, w tym: Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Piotr Głowacki, Tomasz Kot, Aleksandra Hamkało, Jacek Koman, Janusz Chabior, Weronika Książkiewicz i wielu innych. W specjalnych rolach wystąpią także gwiazdy polskiej sceny discopolo, Tomasz Niecik, Radosław Liszewski (grupa Weekend), Robert Klatt (zespół Classic). Ostatni klaps na planie filmu padnie pod koniec września.

Półmetek zdjęć do "Disco polo" to zwieńczenie bardzo intensywnych prac całej ekipy. W pierwszych tygodniach sierpnia twórcy gościli na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Bydgoska Opera Nova stała się tłem niezwykle spektakularnych zdjęć z udziałem głównych aktorów i dziesiątek statystów. Swoistą ciekawostkę stanowi fakt, że filmowi discopolowcy wystąpili w scenografii z ?Halki? Stanisława Moniuszki, co media odnotowały jako oryginalne spotkanie kultury wysokiej z masową. Scenerią zdjęć do filmu Maćka Bochniaka stało się także malownicze miasteczko westernowe Silverado City w Bożejowiczkach koło Żnina. Filmowcy pojawili się również w piechocińskim kamieniołomie, a także w Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. Na potrzeby filmu udostępniony został m.in. - należący do Żnińskiej Kolei Powiatowej - parowóz PX38 zwany ?Leonem?, ręcznie poruszana drezyna oraz wagoniki. Na planie nie zabrakło niekwestionowanej mistrzyni ? fantastycznej Iwony Bielskiej, która wcieliła się w rolę temperamentnej, żywiołowej babci jednego z głównych bohaterów.

Kolejny etap prac nad filmem to Łeba i ruchome wydmy w Sowińskim Parku Narodowym. Łebski port za sprawą filmowców przeistoczył się w luksusową przystań, do której przycumował ekskluzywny jacht należący do jednego z głównych bohaterów. Na jego pokładzie można było spotkać m.in. znakomitego Jacka Komana w roli Katiuszy ? potentata zza wschodniej granicy.

To dopiero przedsmak tego, co we wrześniu wydarzy się w Warszawie i okolicach.

Widowiskowe sceny z udziałem niemal całej obsady "Disco polo" kręcone będą w kilku lokalizacjach na terenie stolicy, nie wyłączając tarasu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki oraz Hotelu Venecia Palace w podwarszawskich Michałowicach.

"Disco polo" to opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią, historia młodych utalentowanych muzyków, którzy w brawurowy sposób osiągają szczyty list przebojów. To także opowieść o stanie świadomości, jaki towarzyszył Polakom w początkach wolnego rynku, kiedy wszystko wydawało się możliwe.

Film reżyseruje Maciek Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu ?Miliard szczęśliwych ludzi?, o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do "Discopolo" Bochniak napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem, debiutującym w roli scenarzysty.

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz