„DIEGO” – finał niezwykłej trylogii nagrodzonego Oscarem reżysera filmów „Amy” i „Senna”

Ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum; film, który zahipnotyzował publiczność festiwalu w Cannes.

"Diego" to historia młodego, niezwykle utalentowanego chłopaka, który zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli i trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

Jak zauważa Fionnuala Halligan ze "Screen Daily", "twórczy zamysł Kapadii wznosi się znacznie wyżej od próby przedstawienia kariery najlepszego piłkarza na świecie. <Diego> to przede wszystkim głęboka i wzruszająca opowieść o człowieku, który kryje się za mitem”. Philip De Semlyen z "Time Out" ocenia, że film jest "hipnotyzujący jak talent Diego i porywający jak jego życie". 

Asif Kapadia z dokumentu biograficznego uczynił sztukę; prawdziwie przejmujące, trzymające w napięciu i poruszające kino. Zrewolucjonizował filmowe historie wielkich ikon, pieczołowicie odnajdując w nich uniwersalne opowieści o ambicji, odwadze, sławie i fatum talentu. Przekuwa publiczne światy swoich bohaterów na intymne historie, zza fasady znanych osobistości wydobywa ludzi, z całą ich złożonością, aspiracjami i lękami. Korzystając z niepublikowanych dotąd materiałów z prywatnego archiwum piłkarza, jego przyjaciół i wrogów, Kapadia odkrywa fascynującą historię Diego Maradony.

"DIEGO" w kinach 19 lipca!

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz