Denis Villeneuve w „Sicario” sięga po Most Ameryk.

 

W filmie ?Mroczny Rycerz powstaje? na słynnym Brooklyn Bridge John Blake aka Robin za wszelką cenę próbuje uratować grupę dzieci. Sam Baldwin i Annie Reed odnajdują siebie i swoją miłość na moście w ?Bezsenności w Seatle?. Eddie Mora w ?Jestem bogiem? budzi się pewnego ranka na moście i rozpoczyna swoją podróż w? przeszłość.

Pod jego filarami rozegra się wiele kluczowych scen w najnowszym obrazie reżysera doskonale przyjętego ?Labiryntu?.

Most Ameryk oficjalnie nazywany jest  Thatcher Ferry Bridge. Zbudowany w Panamie w 1962 roku łączy dwa kontynenty: Amerykę Północną i Południową. Dla wielu ludzi mieszkających w jego okolicy ma on również wymiar symboliczny. Jest drogą prowadzącą do lepszego świata. Tę symbolikę podchwycili również twórcy SICARIO. Mimo, że władze nie zgodziły się na zamknięcie mostu na potrzeby realizacyjne, Patrice Vermette (główny scenograf) znalazł sposób by pokazać budowlę w filmie. W pobliżu El Paso znalazł idealne miejsce na zbudowanie własnej wersji mostu. Wylano asfalt, rozlokowano rogatki oraz  poszerzono istniejące pasy, które zabrudzono plamami. Efekt pracy będzie można zobaczyć na ekranach polskich kin 25 września.

"Sicario" PREMIERA: 25 września

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=sR0SDT2GeFg[/youtube]

Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany ?konsultantem?, który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macer największym szokiem.

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz