?Demon? Marcina Wrony podbija świat i wygrywa drugi międzynarodowy festiwal!

?Demon? w reżyserii Marcina Wrony otrzymał nagrodę dla Najlepszego Filmu na kończącej się dzisiaj 31. edycji Haifa International Film Festival. Wyróżnienie zostało przyznane w prestiżowej kategorii ?Between Judaism and Israelism?.

Na mniej niż 2 tygodnie przed wejściem w Polsce do kin, ?Demon? Marcina Wrony zdobywa kolejne wyróżnienie za granicą. Po przyznanej w zeszłym tygodniu nagrodzie amerykańskiego festiwalu Fantastic Fest, film dostał następne trofeum. ?Demon? zwyciężył w 31. edycji Haifa International Film Festival, gdzie uhonorowano go mianem Najlepszego Filmu we flagowej i najbardziej prestiżowej kategorii imprezy - ?Between Judaism and Israelism?.

Dla przypomnienia, ostatnie dzieło Marcina Wrony już od dłuższego czasu budzi ogromne zainteresowanie poza granicami Polski. ?Demon? spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zachodniej krytyki po swojej światowej premierze, która odbyła się na międzynarodowym festiwalu w Toronto. ?Demon? ma na swoim koncie już dwa wyróżnienia dla Najlepszego Filmu ? jedno na Fantastic Fest w Austin, drugie z Haify. Zanim 16 października trafi na ekrany polskich kin, weźmie udział w 48. edycji festiwalu filmowego w Sitges, gdzie powalczy o nagrodę w Konkursie Głównym. Impreza odbędzie się w dniach 9-18 października, a pokazy ?Demona? odbędą się 13, 15 i 17 października.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=5xKBgBiGkog[/youtube]

?Demon? w kinach od 16 października

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz