„Demon” Marcina Wrony, kryminał „Córeczka tatusia”, sensacyjny „Taxi Brooklyn” i kostiumowy „Wilde. Historia pisarza” od 26 lutego na VOD

Ostatni film Marcina Wrony ?Demon?, klasyczny kryminał ?Córeczka tatusia? na podstawie bestsellerowej powieści Mary Higgins Clark , komedia sensacyjna ?Taxi Brooklyn? inspirowana filmową serią Luca Bessona i biograficzny ?Wilde. Historia pisarza? w gwiazdorskiej obsadzie od najbliższego piątku, 26 lutego, na VOD.

DEMON reż. Marcin Wrona

Ostatni film Marcina Wrony, zwycięzca amerykańskiego Fantastic Fest i MFF w Hajfie, entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków na festiwalu w Toronto. W doborowej obsadzie, obok Itaya Tirana ? gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem MFF w Wenecji i Europejską Nagrodą Filmową ?Libanu?, m.in. Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński, wspierani przez młode pokolenie ? Agnieszkę Żulewską (?Chemia?) i Tomasza Ziętka (?Kamienie na szaniec?, ?Carte Blanche?).

Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Chwilę po makabrycznym odkryciu Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety ? Jasnym (Tomasz Schuchardt) dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego?

Kolekcja królowej kryminałów Mary Higgins Clark

CÓRECZKA TATUSIA reż. Olivier Langlois

Mary Higgins Clark nazywana jest królową suspensu albo amerykańską królową kryminału (choć pochodzi z Irlandii). Jest autorką ponad trzydziestu bestsellerowych powieści kryminalnych, trzech zbiorów opowiadań, powieści historycznej i pamiętników. Wspólnie z córką, Carol Higgins Clark, napisała też pięć świątecznych powieści kryminalnych. Jej kryminały wielokrotnie osiągały pierwsze miejsca na listach sprzedaży w Stanach i poza nimi, szczególnie we Francji. Otrzymała wiele międzynarodowych nagród za swoją twórczość.

37-letni Raphael został skazany za zabójstwo swojej dziewczyny. Kiedy po 15 latach wychodzi z więzienia, Lisa, siostra ofiary, nie może pogodzić się z przedterminowym zwolnieniem mordercy. Postanawia powrócić do śledztwa sprzed lat. Ku jej zaskoczeniu, po ponownym przejrzeniu materiału dowodowego, wina Raphaela przestaje być już tak oczywista. Jej kolejne odkrycia rzucają nowe światło na okoliczności śmierci siostry, ale i nieuchronnie przybliżają dociekliwą dziennikarkę do konfrontacji z mordercą.

Adaptacja kryminału pod tym samym tytułem.

TAXI BROOKLYN reż. Franck Ollivier, Gary Scott Thompson, Stephen Tolkin

Dwunastoodcinkowy serial łączący w sobie szalone tempo i akcję rodem z Taxi Luca Bessona (na podstawie którego luźno oparty został scenariusz) z pozytywną energią i poczuciem humoru francuskiej komedii Nietykalni.

Chyler Leigh (Chirurdzy) wciela się w rolę twardej, nowojorskiej policjantki Caitlyn ?Cat? Sullivan z wydziału kryminalnego. Za niesubordynację i konflikt z przełożonym zostaje zdegradowana do odbywania pieszych patroli ulicami Brooklynu. W trakcie jednej z interwencji zakończonej pościgiem, poznaje Leo Rumbę (znany z Bękartów wojny Jacky Ido), urodzonego w Marsylii, dowcipnego i pełnego optymizmu brawurowego taksówkarza. W zamian za pomoc w rozwiązaniu problemu z zieloną kartą i widmem deportacji, Leo zostaje prywatnym kierowcą Caitlyn, nieoficjalnym pomocnikiem i przyjacielem. Wspólnymi siłami rozwiązują kolejne zagadki kryminalne i próbują odkryć prawdę o zabójstwie ojca Caitlyn.

WILDE. HISTORIA PISARZA reż. Brian Gilbert

Geniusz, poeta, dramaturg, pierwszy nowoczesny człowiek i najwybitniejszy przedstawiciel angielskiego dekadentyzmu. Oscar Wilde potrafił bawić się życiem. Zdobył najwyższą sławę, ale i poznał gorzki smak upadku. Przede wszystkim stał się legendą. Wilde. Historia pisarza przedstawia relacje pisarza z mężczyznami oraz proces rodzącej się samoświadomości homoseksualizmu.

Rok 1889. 35-letni Oscar Wilde (Stephen Fry) wraca z długiego tournée po Ameryce i Kanadzie do Londynu. Jest absolwentem uniwersytetu Oksfordzkiego. Słynie z ekstrawaganckiego stylu życia i wyjątkowego ubioru ? stroje przyozdabia pawimi piórami i kwiatami. Pełen pasji i namiętności poślubia piękną Konstancję Lloyd (Jennifer Ehle). Jego popularność rośnie. Prawdziwą sławę zyskuje jednak dopiero po publikacji Portretu Doriana Graya. Wtedy zaczyna się w nim ujawniać namiętność do mężczyzn. Gdy na swojej drodze spotyka młodego i przystojnego Alfreda Douglasa (Jude Law), zakochuje się w nim do szaleństwa?

W filmie występują również inne gwiazdy kina: Vanessa Redgrave (Pokuta, Przerwana lekcja muzyki), Tom Wilkinson (Grand Budapest Hotel, Sen Kasandry), a także, po raz pierwszy na ekranie pojawia się Orlando Bloom (Władca pierścieni, Piraci z Karaibów).

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz