Debiutancki film Christiana Camargo – premierowo w Polsce na Cineman VOD

Laureat Oscara William Hurt oraz Katie Holmes, Jean Reno i Allison Janney w zainspirowanym dramatem "Mewa" Antoniego Czechowa debiutanckim filmie Christiana Camargo - premierowo w Polsce na Cineman VOD

Już od 28 kwietnia użytkownicy serwisu Cineman VOD mogą obejrzeć oparty na prozie Czechowa dramat "Dni i noce". W obsadzie filmu zobaczymy Williama Hurta, Katie Holmes, Jean Reno i Allison Janney. Film zostanie udostępniony po raz pierwszy w Polsce, wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

"Dni i noce" to historia doskonale zapowiadającego się świątecznego weekendu, który na zawsze zmieni stosunki w pewnej amerykańskiej rodzinie. Gwiazda filmowa Elizabeth (Allison Janney) i jej kochanek Peter udają się do posiadłości w Nowej Anglii. Tam w zaciszu wiejskiego domu czekają już na nich Herb, brat Elizabeth (William Hurt) i jej syn Eric, artysta wspierany przez eteryczną Evę. Niebawem do towarzystwa dołączy ich lekarz rodziny (Jean Reno), opiekujący się na co dzień posiadłością Johan (Michael Nyqvist) z żoną, oraz pełna temperamentu Alex (Katie Holmes) z mężem ornitologiem. Znakomicie zapowiadające się święta rujnuje splot konfliktowych sytuacji. Towarzystwo zamiast się dobrze bawić nie kryje wzajemnych niechęci, i choć żale zostaną wybaczone, to nic już nie będzie takie jak dawniej.

"Dni i noce" to debiut reżyserski Christiana Camargo, aktora pamiętanego przez miłośników kina ze znakomitej roli w "The Hurt Locker. W pułapce wojny" oraz z serialu "Dexter". Camargo jest także autorem scenariusza do filmu opartego na dramacie Antoniego Czechowa "Mewa", a także wciela się w jedną z ról. W filmie występują również wcześniej wspomniani Wiliam Hurt, Katie Holmes, Jean Reno i Allison Janney, a także Ben Whishaw znany z takich filmów jak "Pachnidło: Historia mordercy" czy "Skyfall". Film był prezentowany na międzynarodowych festiwalach w Palm Springs i Newport Beach.

Kolejna propozycja Cineman VOD w ramach cyklu Super Premium VOD to "Krwawy biznes", czyli kolejna wspólna produkcja weterana kina akcji Jeana Claude'a Van Damme i Erniego Barbarasha, reżysera "Krzyżowego ognia" i "6 kul". Film będzie dostępny na Cineman VOD od 12 maja.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz