De Niro i Pfeiffer na plakacie w komedii w stylu Tarantino

?Morderczo rozrywkowa, wybuchowa? (Fox TV), komedia gangsterska ?w stylu Tarantino? (L?Équipe), ?której nie można sobie odmówić? (Télépoche) ? tak o filmie ?Porachunki? piszą rozbawieni krytycy. W przewrotnej komedii gangsterskiej Luca Bessona (?Uprowadzona?, ?Transporter?, ?Piąty element?), która wejdzie na ekrany kin 27 grudnia, zobaczymy oscarowych: Roberta De Niro (?Wściekły byk?, ?Ojciec chrzestny?, ?Chłopcy z ferajny?, ?Poradnik pozytywnego myślenia?) i Tommy'ego Lee Jonesa (?Lincoln?, ?To nie jest kraj dla starych ludzi?) oraz Michelle Pfeiffer (?Człowiek z blizną?, ?Poślubiona mafii?).

Robert De Niro jako były boss niebezpiecznej ferajny i Michelle Pfeiffer w roli kobiety poślubionej mafii w ramach programu ochrony świadków przenoszą się z Nowego Jorku na północ Francji. Pomimo wysiłków agenta Stansfielda (Tommy Lee Jones), aby utrzymać ich w ryzach, ani ona, ani on, nie potrafią pozbyć się dawnych nawyków. Sytuacja zupełnie wymyka się spod kontroli, gdy dawni kumple mafijni trafią na ich trop i spróbują wyrównać rachunki. Scenariusz do filmu powstał na podstawie znakomitej powieści Tonina Benacquisty. Już 4 grudnia książka ?Porachunki? trafi do polskich księgarń. ?Zebrałem wiele materiałów na temat programu ochrony świadków?, mówi autor książki, ?lecz moja powieść to przede wszystkim komedia o byłym bossie mafijnym, który musi radzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu codziennym. Doszedłem do wniosku, że kontrast stanie się jeszcze bardziej interesujący, jeśli bohater zostanie zmuszony do życia za granicą w obcym mu środowisku. Staje on w obliczu dwóch poważnych wyzwań: nauczyć się żyć jak zwykli ludzie, a jednocześnie dostosować do zwyczajów w kraju, którego często nie rozumie?.

Pisząc scenariusz, Besson wprowadził niewiele zmian w fabule. ?Dodaliśmy trochę dialogów tu i ówdzie, żeby dostosować materiał do potrzeb filmowych i zaakcentować relacje pomiędzy członkami rodziny?, mówi reżyser. ?Jednak pod względem struktury i postaci, wszystko czego potrzebowaliśmy, było w książce?.

?Porachunki?? dobrego gangstera poznaje się po tym, jak kończy.

?PORACHUNKI? W KINACH OD 27 GRUDNIA

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz