DAWCA PAMIĘCI (The Giver)

Produkcja: USA (2014)
Premiera: 22 sierpnia 2014 (Polska), 15  sierpnia 2014 (Świat)
Dystrybutor: Kino Świat
Scenariusz: Michael Mitnick
Obsada: Alexander Skarsgard, Meryl Streep, Taylor Swift
Gatunek: fantasy, dramat
Czas trwania:  89 min
Opis filmu/opis dystrybutora:
Ekranizacja światowego bestsellera Lois Lowry, jednej z najczęściej nagradzanych amerykańskich powieści młodzieżowych ostatnich dekad. W wizjonerskiej opowieści o świecie, w którym ludzie zapomnieli, czym są miłość, pamięć i? kolory wystąpiły ikony Hollywood ? wielokrotni zdobywcy Oscarów i Złotych Globów, Meryl Streep i Jeff Bridges, a także: była żona Toma Cruise?a ? Katie Holmes, piosenkarka Taylor Swift, ?Czystej krwi? ? Alexander Skarsgard oraz para kinowych przystojniaków ? Cameron Monaghan (?Shameless ? Niepokorni?) i Brenton Thwaites, czyli Książę Phillip z disnejowskiej ?Czarownicy?.
Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) dorasta w utopijnym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, wojny ani krwawe rewolucje. W epoce, w której zapomniano, jak się kocha, odróżnia barwy i podejmuje wybory. Nieoczekiwanie, Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień ? jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą Umysłów (Jeff Bridges). W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata i ściągnie na niego i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo.
Galeria zdjęć
Zwiastuny
[column col="1/2"][youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=GdGthJshQ9A[/youtube] [/column] [column col="1/2"][youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=iHfW6O1AGQA[/youtube] [/column]
Spoty

[column col="1/2"][youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=cpvdWhFjQHU[/youtube]

[/column]

[column col="1/2"][youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"][/youtube]

[/column]

Recenzja kinowa filmu:
Wiadomości:
Twórcy filmu:
Video wywiady:
Ciekawostki:
Nagrody:
Głosy prasy:

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz