Damulka warta polskich grzechów! Nowe „Sin City” najchętniej oglądaną premierą w Polsce.

Po blisko dekadzie oczekiwań przebojowe Miasto Grzechu wróciło na polskie ekrany, z miejsca osiągając status najchętniej oglądanej premiery weekendu. W promującym ?Sin City: Damulka warta grzechu? wideo-wywiadzie wizjonerski reżyser Robert Rodriguez tłumaczy, dlaczego fani musieli tak długo czekać na kolejne przygody Nancy, Marva i spółki oraz, co nowego czeka widzów w drugiej ekranizacji kultowych dzieł Franka Millera.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=wJzmrI_jI7Y[/youtube]

?Sin City ? Miasto grzechu? trafiło na ekrany kin w 2005 roku, odnosząc spektakularny sukces frekwencyjny i zyskując bardzo wysokie noty od krytyków. W filmie aż roiło się od charyzmatycznych postaci: silnych kobiet, bohaterów o wątpliwej reputacji i podłych złoczyńców, których z miejsca pokochali fani, natychmiast żądając nakręcenia kolejnej części. Reżyserzy, Robert Rodriguez i Frank Miller, zgodnie postanowili, że jeśli sequel ma powstać, to musi być jeszcze mocniejszy, niż część pierwsza.

?Publiczność uwielbiała ?Sin City?. Ludzie często podchodzili do mnie i do Franka i pytali, kiedy powstanie druga część. Odpowiadaliśmy, że za rok, za dwa lata... I tak minęło 10 lat. Ponieważ zawsze był to temat świeży dla nas i naszych fanów, wcale nie poczuliśmy, że minęło tyle czasu. W końcu zebraliśmy całą obsadę. Wszystko było idealnie dobrane i mogliśmy zacząć prace nad filmem. Gdy tylko wróciliśmy na plan, było jak za starych czasów? ? mówi Robert Rodriguez.

Poza rewelacyjnym zastosowaniem technologii 3D, która wyniosła graficzne nowele Millera w zupełnie nowy wymiar, drugie ?Sin City? to zastrzyk świeżej krwi w osobach nowych aktorów. Wśród nich znalazła się zjawiskowa Eva Green, która zachwyciła twórców w filmie ?300: Początek imperium?, kontynuacji przeboju kinowego na podstawie komiksu Millera. ?Eva jest idealna. Ludzie będą ją uwielbiać. Ona po prostu ma moc oddziaływania na aktorów, na bohaterów i na widownię. Doskonale wie, co robi. Jest stworzona do roli Avy Lord. Ludzie zapewne powiedzą, że to moja najlepsza kobieca postać. Szkoda tylko, że nie ja ją stworzyłem? ? śmieje się reżyser.

SIN CITY: DAMULKA WARTA GRZECHU już w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz