Cztery filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Już 29 listopada w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo polski thriller ?Ostatnie piętro?, komedię obyczajową ?Ani słowa więcej?, duński film kryminalny ?Kobieta w klatce? oraz rosyjską produkcję wojenną ?Stalingrad?.

Głównym bohaterem thrillera psychologicznego ?Ostatnie piętro? Tadeusza Króla (?Zwerbowana miłość?) jest kapitan Wojska Polskiego ? Derczyński (Janusz Chabior), który wiedzie szczęśliwe życie z żoną i trójką dzieci. Jego poglądy, jak przywiązanie do tradycyjnych wartości, od szacunku do rodziny aż po zamiłowanie do polskiej kuchni, dla wielu mogą wydawać się zbyt konserwatywne, ale nigdy nie stanęły na drodze w jego wojskowej karierze, raczej postrzegane były jako nieszkodliwe dziwactwa. Któregoś dnia Derczyński zauważa nieprawidłowości w finansach swojej jednostki. Jego przełożeni, odpowiedzialni za te przekręty, w obawie o swoje głowy, usuwają go z pracy. Działania Derczyńskiego spotykają się z oporem żony. Jednak, ze strachu o siebie i dzieci, kobieta godzi się na wszystko. Konserwatywno-narodowe poglądy Derczyńskiego ujawniają się teraz ze zdwojoną siłą. Do obowiązków domowych wprowadza czytanie na głos patriotycznej lektury (?Pan Wołodyjowski?), ćwiczenia gimnastyczne i treningi na wypadek ataku gazowego...

?Ani słowa więcej? to komedia obyczajowa w reżyserii Nicole Holofcener (?Przyjaciele z kasą?), nazywanej ?Woodym Allenem w spódnicy?. Rozwiedziona i samotna Eva (Julia Louis-Dreyfus) pracuje jako masażystka. Prywatnie nie radzi sobie ze zbliżającym się wyjazdem córki na studia, przeżywając syndrom pustego gniazda. W międzyczasie poznaje na przyjęciu słodkiego, zabawnego i podobnie myślącego Alberta (James Gandolfini). Chcąc odmienić swoje życie, kobieta angażuje się coraz bardziej w znajomość. Kiedy ich romans kwitnie, Eva zaprzyjaźnia się z nową klientką salonu masażu, poetką Marianne (Catherine Keener), która raczy ja opowieściami o swoim byłym mężu, przedstawiając go w negatywnym świetle i opowiadając pikantne szczegóły z ich wspólnego pożycia.

Mroczny film kryminalny ?Kobieta w klatce? to ekranizacja światowego bestsellera autorstwa Jussiego Adlera-Olsena, duńskiego pisarza mającego na koncie wszystkie najważniejsze nagrody literackie Skandynawii, w tym prestiżowy Szklany Klucz - wyróżnienie, które w minionych latach zdobywali najwięksi mistrzowie skandynawskiego kryminału - Henning Mankell, Stieg Larsson i J? Nesbo. Autorem scenariusza filmu jest Nikolaj Arcel, nominowany do nagrody BAFTA scenarzysta głośnego ?Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet?. W tajemniczych okolicznościach z pokładu promu znika piękna parlamentarzystka - Merete Lynggaard (Sonja Richter). Zakrojone na szeroką skalę śledztwo nie przynosi rezultatów. Pięć lat później duński parlament podejmuje decyzję o utworzeniu Departamentu Q, specjalnej jednostki badającej niewyjaśnione zbrodnie. Na jej czele staje detektyw Carl M?rck (Nikolaj Lie Kaas). Jego błyskotliwą karierę w wydziale zabójstw przekreśliły wydarzenia, w wyniku których śmierć poniosło dwóch policjantów. M?rck, wspierany przez nowego partnera Assada (Fares Fares, znany z oscarowego ?Wroga numer jeden?), rzuca się w wir pracy. Kierowany przeczuciem, prześwietla sprawę Lynggaard i odkrywa, że zniknięcie kobiety nie było przypadkowe. Rezultaty śledztwa zaskoczą wszystkich...

Ponadto w najbliższy piątek na wielkim ekranie pojawi się ?Stalingrad?. Akcja filmu rozgrywa się w 1942 roku w Stalingradzie. Sowieckie wojska próbują sforsować Wołgę. Paru żołnierzom udaje się przekroczyć rzekę i ukryć w domu, gdzie poznają Katię. Ich historia toczy się równolegle do opowieści o wielkiej bitwie o Stalingrad.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz