Cztery filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Już 24 października w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo cztery filmy: dramat wojenny ?Furia? z Bradem Pittem, horror ?Diabelska plansza Ouija?, nowy film Magdaleny Piekorz (?Pręgi?) pt. ?Zbliżenia? oraz komedię ?Udając gliniarzy?.

Kwiecień 1945 roku. Alianckie wojska rozgromiły niemiecką armię w Ardenach i maszerują wprost na Berlin. Znany z odwagi, zahartowany w boju dowódca czołgu pieszczotliwie nazywanego Furią, sierżantCollier (Brad Pitt) otrzymuje zadanie specjalne. Wraz ze swoją załogą będzie musiał wykonać tajną misję za linią frontu i stawić czoła znacznie potężniejszym siłom wroga. ?Wojna już prawie dobiega końca, a nazistowskie imperium jest już tylko kolosem na glinianych nogach?, wyjaśnia David Ayer, reżyser filmu. ?To zupełnie inna perspektywa niż w większości filmów wojennych, w których celebruje się zwycięskie kampanie na kontynencie europejskim, inwazję D-Day czy Bitwę w Ardenach?, kontynuuje Ayer. ?My opowiadamy o zapomnianym przez wielu okresie, kiedy nie tylko nazistowskie wojska wydawały z siebie ostatnie tchnienie, ale i armia amerykańska, która znacznie przyczyniła się do ich pokonania, ledwie zipała po kilku latach nieustannej walki. Ludzie byli wykończeni. Żołnierze walczyli do ostatniego tchu, musieli trzymać się razem, bo w innym wypadku nie dotrwaliby do końca?.

Ouija to gra wykorzystująca planszę z literami alfabetu, które wskazywane tworzą odpowiedź na pytania zadawane przez członków seansu spirytystycznego. Bohaterowie filmu postanawiają jej użyć do kontaktu z duchami po tym, jak w tragicznym wypadku ginie ich koleżanka. Na odpowiedź zza światów nie muszą czekać długo... Film zrealizowali scenarzyści thrillera SF ?Zapowiedź" i horroru ?Kronika opętania?: Stiles White i Juliet Snowden. Wraz z Simonem Kinbergiem (?X-Men: Przeszłość, która nadejdzie?) napisali scenariusz, natomiast za kamerą stanął Stiles White.

?Zbliżenia? to nowy film fabularny Magdaleny Piekorz i scenarzysty Wojciecha Kuczoka - twórców nagrodzonego Złotymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni filmu ?Pręgi? oraz uhonorowanej Nagrodą Publiczności na festiwalu w Nowym Jorku ?Senności?. Marta (Joanna Orleańska) ma 37 lat. Bez przerwy odzywający się sygnał telefonu ?Martusiu, odbierz tu mama!? nie pozwala jej czuć się swobodnie nawet w najbardziej intymnych chwilach. Lata, które spędziła z matką (Ewa Wiśniewska) pod jednym dachem i ich bliska relacja sprawiają, że kobieta nie potrafi rozpocząć życia na własny rachunek. Mimo że prawie każda wizyta u mamy kończy się awanturą, Marta wciąż do niej wraca. Kobiety nie potrafią bez siebie żyć, dłuższa rozłąka jest dla nich cierpieniem. Tej sytuacji próbuje sprostać Jacek, który chce stworzyć z Martą prawdziwy dom...

?Udając gliniarzy? to komedia Luke?a Greenfielda, reżysera ?Dziewczyny z sąsiedztwa? i ?Pożyczonego narzeczonego?. Greenfield nie tylko wyreżyserował film, ale także współtworzył do niego scenariusz. Dwóch kumpli, Justin (Damon Wayans Jr. - ?Policja zastępcza?) i Ryan (Jake Johnson - ?Sąsiedzi?), przebiera się za gliniarzy na imprezę kostiumową. Zbieg okoliczności sprawia, że zostają oni uznani za prawdziwych stróżów prawa i uwikłani w mafijne porachunki.W filmie wystąpił także m.in. Andy Garcia (?Ocean?s 13?).

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz