Cztery filmy premierowo w kinach sieci Multikino

Już 21 marca w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo film familijny ?Karol, który został świętym?, film akcji ?Need for Speed? z gwiazdą ?Breaking Bad? Aaronem Paulem, film fantasy ?Akademia wampirów? Mike?a Watersa (?Duchy moich byłych?) oraz komediodramat ?Nauka spadania? Pascala Chaumeila (?Heartbreaker. Licencja na uwodzenie?).

 

?Karol, który został świętym? to pierwszy film dla dzieci o Janie Pawle II, który w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego, łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego. 12-letni Kacper (Andrzej/Kamil Tkacz), pasjonat animacji komputerowej, zmaga się z grupą szkolnych chuliganów, którzy zastraszają słabszych uczniów. Kiedy chłopiec zostaje na kilka dni pod opieką dziadka (Piotr Fronczewski), opowiada mu o swoich problemach w szkole. Dziadek zabiera go na weekendowy wypad w Tatry. Tam, ucząc wnuka radzenia sobie z trudnymi warunkami przyrody i życia w surowych warunkach schroniska, snuje opowieść o przyjacielu z dzieciństwa - Karolu, który wielokrotnie ratował go z opałów i już za młodu udowodnił, że przemoc można pokonać niezłomną postawą i siłą ducha. Kacper, słuchając kolejnych historii dziadka, tworzy na ich podstawie animacje komputerowe, które składają się na fascynującą filmową opowieść o Karolu Wojtyle - niezwykłym człowieku i przywódcy duchowym Polaków.

 

?Need for Speed? to film oparty na serii gier o wyścigach samochodowych o tym samym tytule. Twórcom udało się uchwycić na ekranie poczucie wolności oraz ekscytację towarzyszące graczom, uzupełniając je dodatkowo o pasję do jeżdżenia, która sprawiła, że miłość do samochodów stała się ponadczasowa. Głównym bohaterem filmu jest Tobey Marshall (Aaron Paul), mechanik samochodowy, którego prawdziwą pasją są wyścigi uliczne. Próbując uratować rodzinny biznes od bankructwa, Tobey przystaje na propozycję bogatego i aroganckiego Dino Brewstera (Dominic Cooper). Gdy protagoniście wydaje się, że zdołał uratować warsztat przed finansową zapaścią, Dino wrabia go w przestępstwo. Dwa lata później Tobey wychodzi z więzienia, pałając żądzą zemsty. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje tylko jeden sposób na doprowadzenie Dino do upadku - pokonanie go w legendarnym i niezwykle ryzykownym wyścigu samochodowym De Leon.

 

W filmie ?Akademia wampirów? Mike?a Watersa (?Duchy moich byłych?) główne bohaterki Rose i Lissa mają takie same problemy jak wszystkie nastolatki, tyle że uczą się w tajemnej szkole z internatem - tytułowej Akademii Wampirów. Tu uczniowie dzielą się na Moroi (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i Dhampiry (półwampiry, półudzi, pełniących rolę strażników Moroi). Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką Moroi, a buntownicza i żywiołowa Rose - Dhampirką, wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Pod warunkiem jednak, że przetrwają do końca roku. A nie będzie to proste zadanie, bo szybko zorientują się, że to właśnie w Akademii grozi im największe niebezpieczeństwo. Dodatkowo wbrew wszelkim regułom Lissa zakocha się w zwykłym śmiertelniku - Christianie, a Rose w kimś, w kim nigdy nie powinna - czyli w szkolącym ją mentorze.

?Nauka spadania? to komediodramat Pascala Chaumeila, reżysera takich hitów jak ?Heartbreaker. Licencja na uwodzenie?, czy ?Wyszłam za mąż, zaraz wracam?. Sylwester na szczycie londyńskiego wieżowca. Martin (Pierce Brosnan - ?Wesele w Sorrento?) stoi na krawędzi. Kiedyś był sławnym prezenterem TV, dzisiaj chce skoczyć z dachu - nie on jeden. Samotna matka Maureen (Toni Collette - ?Najlepsze najgorsze wakacje?), pyskata nastolatka Jess (Imogen Poots - ?Prawdziwa historia króla skandali?) i były muzyk, a teraz dostawca pizzy JJ (Aaron Paul - ?Breaking Bad?), mają na ten wieczór taki sam plan. Choć są sobie zupełnie obcy, zawierają pakt. Postanawiają dotrwać do walentynek.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz