Cztery dokumenty HBO Europe na Krakowskim Festiwalu Filmowym

Cztery dokumenty produkcji HBO Europe: Królowa ciszy w reżyserii Agnieszki Zwiefki, K2. Dotknąć nieba Elizy Kubarskiej, Niepowstrzymani Bartosza M. Kowalskiego i Nadejdą lepsze czasy Hanny Polak zostaną zaprezentowane podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który odbywa się w dniach 31 maja ? 7 czerwca. Królowa ciszy bierze udział w konkursie międzynarodowym i w konkursie polskim, natomiast K2. Dotknąć nieba oraz Niepowstrzymani w konkursie polskim. Dokument Nadejdą lepsze czasy zostanie pokazany w sekcji Laureaci konkursów.

Dokument Królowa ciszy w reżyserii Agnieszki Zwiefki opowiada historię Denisy, romskiej dziewczynki, która mieszka razem z rodziną w obozowisku na obrzeżach Wrocławia. Nie słyszy, nie nauczyła się też mówić, ale uwielbia tańczyć i oglądać bollywodzkie filmy. Dzięki wyobraźni i tańcowi żyje w swoim świecie, w którym może robić to, na co ma ochotę i wyrazić emocje, o których nie może opowiedzieć. Film można obejrzeć w HBO i HBO GO.

Festiwalowy pokaz Królowej ciszy odbędzie się 3 czerwca o godz. 11.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12 w Krakowie.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=JiRpZlS0qHk[/youtube]

Drugim z prezentowanych dokumentów jest produkcja HBO Europe Niepowstrzymani  w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego. Dokument pokazuje historię trzech zawodników Seahawks Gdynia ? Krzysztofa, Sebastiana i Marcina, którzy mimo różnych charakterów odnaleźli wspólną pasję, jaką jest futbol amerykański. Dzieli ich wiele, ale gra w jednej drużynie zaciera wszelkie granice i sprawia, że doskonale rozumieją się także w życiu prywatnym.Film można obejrzeć w HBO i HBO GO.

Festiwalowe pokazy filmu Niepowstrzymani odbędą się 2 czerwca o godz. 12.00 w Kinie Mikro przy ul.Juliusza Lea 5 oraz 5 czerwca o godz. 20.30 w Kinie Kijów.Centrum przy Al. Krasińskiego 34 w Krakowie.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=9zGiCbk6tkw[/youtube]

Premierowo na Krakowskim Festiwalu Filmowym zostanie zaprezentowany najnowszy dokument produkcji HBO Europe i Wajda Studio - K2. Dotknąć nieba w reżyserii Elizy Kubarskiej. Rok 1986 przeszedł do historii himalaizmu jako ?czarne lato?. W wyprawie na K2, drugi pod względem wysokości szczyt świata, zginęli uznani himalaiści: Tadeusz Piotrowski, Dobrosława Miodowicz-Wolf oraz Julie Tullis. Niemal trzydzieści lat później ich dzieci: Hania Piotrowska, Łukasz Wolf, Lindsay i Chris Tullis jadą pod K2, żeby zrozumieć, dlaczego ta góra tak bardzo fascynowała ich rodziców. Dlaczego gotowi byli poświęcić dla niej wszystko. Premiera filmu w HBO odbędzie się 14 czerwca.

Pokazy K2. Dotknąć nieba odbędą się 4 czerwca o godz. 15.00 w Kinie Kijów.Centrum przy Al. Krasińskiego 34  oraz 6 czerwca o godz. 12.00 w Kinie Mikro przy ul. Juliusza Lea 5 w Krakowie.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=VBkpV28cNTo[/youtube]

Wielokrotnie nagradzana na światowych festiwalachkoprodukcja HBO Europe Nadejdą lepsze czasy w reżyserii Hanny Polak to opowieść o 11-letniej Juli, która mieszka na Swałce, największym wysypisku śmieci w Europie, 20 km od centrum Moskwy. Teren otoczony murem i kontrolowany przez ochronę ma być wolny od intruzów. Mieszka tam jednak grupa ludzi tworzących małą, pozbawioną praw społeczność. Ci ludzie tworzą najbliższą rodzinę Juli. Tu toczy się jej życie i tu Jula marzy o przyszłości z dala od wysypiska. Autorką dokumentu jest Hanna Polak, nominowana do Oscara za Dzieci z Leningradzkiego. Premiera dokumentu w HBO w Polsce została zaplanowana na jesień 2015 roku.

Pokazy filmu Nadejdą lepsze czasy odbędą się 3 czerwca o godz. 17.00 w Kinie Agrafka przy ul. Krowoderskiej 8 oraz 6 czerwca o godz. 14.00 w Kinie pod Baranami na Rynku Głównym 27 w Krakowie.

Dodatkowo podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego w ramach programu DOC LAB Poland odbywają się warsztaty wspierające najlepiej zapowiadające się projekty dokumentalne. HBO Europe jest partnerem warsztatów i ufundowało nagrodę w wysokości 10 000 zł.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz