Czerwcowe premiery na VOD Cineman

3 czerwca na Cineman VOD pojawi się głośny, obsypany nagrodami film Quentina Tarantino "Nienawistna ósemka". Tydzień później Cineman udostępni nagrodzony Oscarem dramat "Pokój". 17 czerwca Cineman pokaże "Londyn w ogniu" z Geraldem Butlerem i Morganem Freemanem. Ostatni piątek czerwca będzie należał do nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem dramatu László Nemesa "Syn Szawła".

Nienawistna ósemka

"Nienawistna ósemka" to widowiskowy western opowiadający historię łowców nagród Johna Rutha (Kurt Russell) i majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), którzy eskortują przestępczynię Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh). Wydaje się, że nic nie stanie na przeszkodzie w dostarczeniu kobiety przed oblicze prawa i zainkasowaniu pokaźniej nagrody, gdy potężna śnieżyca zmusza podróżnych do schronienia się w położonym na przełęczy zajeździe. "Nienawistna ósemka" to kolejny wielki film w karierze Quentina Tarantino. Nominowany w 3 kategoriach do Oscara ostatecznie nagrodę uzyskał w kategorii najlepsza muzyka, której autorem jest sam Ennio Morricone. Krytycy docenili także oryginalny scenariusz napisany przez Tarantino - został wyróżniony nominacją do Złotego Globu oraz BAFTA. Na planie filmu pojawiły się wielkie gwiazdy: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Walton Goggins, Tim Roth, Michael Madsen oraz Jennifer Jason Leigh, która za rolę Daisy Domergue uzyskała nominację do Oscara i Złotego Globu. Autorem zdjęć do filmu jest trzykrotny zdobywca Oscara i jeden z najlepszych operatorów filmowych na świecie Robert Richardson, który za "Nienawistna ósemkę" został po raz dziewiąty nominowany do nagrody Akademii.

Pokój

"Pokój" to nominowany w czterech głównych kategoriach do Oscara dramat irlandzkiego reżysera Lenny'ego Abrahamsona z rewelacyjną, uhonorowaną Oscarem, Złotym Globem i BAFTĄ rolą Brie Larson. Film opowiada historię porwanej dziewczyny i jej synka Jacka od wielu lat przetrzymywanych w niewielkim pokoju. Jack nie zna życia poza pokojem i nie odczuwa tęsknoty za światem zewnętrznym. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Pewnego dnia matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Wyjście z pokoju to jednak dopiero początek.

"Londyn w ogniu" to rasowe kino akcji z Geraldem Butlerem w roli super agenta Mike'a Banninga. Tym razem atak terrorystów zagrozi największemu zgromadzeniu przywódców wolnego świata. Mike Banning ponownie będzie musiał zrobić wszystko, by ocalić prezydenta USA. Reżyserem filmu jest Irańczyk Babak Najafi. Obok Geralda Butlera w filmie wystąpili: laureat Oscara Morgan Freeman i nominowany do Złotego Globu Aaron Eckhard. Autorami scenariusza są Creighton Rothenberger i Katrin Benedikt, twórcy pierwszej części przygód agenta Banninga "Olimp w ogniu".

Kolejnym filmem udostępnionym przez Cineman VOD w czerwcu jest "Syn Szawła" w reżyserii László Nemesa. Przedstawiający przerażającą obozową rzeczywistość film opowiada o 48 godzinach z życia Szawła Auslandera, członka Sonderkommando - oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie zagłady. Obraz otrzymał Oscara i Złoty Glob w kategorii najlepszy film zagraniczny.

Także w czerwcu na Cineman widzowie będą mogli zobaczyć premierowo "American Ultra" - komedię akcji z Jessem Eisenbergiem i Kristen Stewart w rolach głównych, western "Niepokonana Jane" z laureatką Oscara Natalie Portman, Joelem Edgertonem i Ewanem McGregorem, oraz film akcji "Snajper: Reguły wojny" ze Stevenem Seagalem w roli głównej.

Źródło: informacja nadesłana


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz