„Czas Polowania” – recenzja

„Czas polowania” to debiutanckie dzieło Joego Dietscha i Luise Gibsona – syna światowej sławy aktora i reżysera Mela Gibsona. Film został nakręcony w 23 dni w różnych miejscach kalifornijskiej pustyni w szczególności w Bombay Beach w Kalifornii. Należy wspomnieć, że lokalni mieszkańcy Bombay Beach w Kaliforni położonej nad Morzem Salton, mieli swój udział w projekcie filmowym.

Film opowiada historię Warrena Novaka, człowieka uzależnionego od alkoholu, który wyrusza w podróż do Meksyku. W trakcie podróży zatrzymuje się w osadzie BedFord Flats.

Zapadłe miasteczko, w którym dla lokalnych mieszkańców polowanie urasta do rangi wydarzenia sportowego. Sama historia opowiedziana w filmie była już wielokrotnie wykorzystana we wcześniejszych produkcjach, ale w „Czasie polowania” udało się wprowadzać zaskakujące elementy, ale widać, że reżyser miał całkiem niezły koncept i najwyraźniej szukał własnego stylu, jednak nie do końca jego założenie się powiodło. Sporym zarzutem do reżysera jest fakt, że nie skupił się na właściwym budowaniu napięcia, nadrabia to jednak dobrą i w miarę sprawnie nakręconą akcją. Dialogi są dobrze napisane, spójne, dostarczają informacji odnośnie niektórych wątków w sposób naturalny bez upiększania czy moralizowania. Cieszyłoby z całą pewnością wytworzenie gęstej atmosfery, silnego napięcia i niekoniecznie przewidywalnych sytuacji.

To co zostało stworzone bardziej mogłoby być bardziej autentyczne, w taki sposób, by widzowie mogli utożsamiać się z bohaterami, a sam odbiorca filmu może samodzielnie poprzez analogię ocenić wartość i cechy poszczególnych bohaterów.

Zapoznając się ze zwiastunem można spodziewać się po filmie dynamicznej, wręcz krwawej ciągłej akcji, a w rezultacie otrzymujemy film, któremu nie udało się zbudować właściwego napięcia.

Nie można jednak ocenić filmu jako złej produkcji. Czy był potrzebny? – niekoniecznie.

„Czas polowania” to film, który idealne pasuje na spokojny niedzielny wieczór. Nie zapadnie głęboko w pamięć, ani również nie będzie żałowało się poświęconego czasu. Produkcja powinna uderzać świeżością i pomysłem by niepotrzebnie nie powielać schematów i wątków, powinna być konsekwentnie poprowadzona i wyrazista w swej formie i treści. Tego niestety zabrakło.

"Czas polowania" od 23 sierpnia na VOD
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz