„Czarny węgiel, kruchy lód” przedpremierowo w Kinotece!

 

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie film Diao Yinana pt. "Czarny węgiel, kruchy lód" zostanie przedpremierowo pokazany w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 w warszawskim kinie Kinoteka w ramach weekendowego śniadania filmowego "Jedenastki w Kinotece". "Czarny węgiel, kruchy lód" pojawi się w polskich kinach dopiero za ponad dwa miesiące, 23 stycznia 2015 roku.

?Czarny węgiel, kruchy lód? to błyskotliwy, nastrojowy kryminał, nawiązujący do klasyków kina noir (reżyser wspomina o inspiracji ?Sokołem maltańskim? i ?Trzecim człowiekiem?) i przewrotnych gangsterskich filmów z Hong Kongu. W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Przy próbie aresztowania padają strzały ? oprócz podejrzanych ginie dwójka policjantów. Prowadzący akcję Zhang Zili (nagrodzony aktorskim Srebrnym Niedźwiedziem Liao Fan) zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety ? prześladowanej, a może chronionej przez tajemniczego mordercę.

"Czarny węgiel, kruchy lód" w warszawskiej Kinotece zostanie pokazany w ramach nowego cyklu "Jedenastki w Kinotece".  W każdy weekend o godz. 11.00 w tym warszawskim kinie  można zobaczyć film w promocyjnej cenie 11 złotych, a w kasie kina nabyć premierowe DVD w tej samej cenie. Do wyboru będą trzy filmy do obejrzenia w kinie oraz jeden do zabrania do domu. W niedzielnym programie znajdzie się pokaz filmu, który w polskich kinach pojawi się dopiero za parę miesięcy. W trakcie pierwszego weekendu widzowie zobaczyli przedpremierowo "Drogę krzyżową", nagrodzoną Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale. W najbliższy weekend, 15 i 16 listopada, w programie "Jedenastek", oprócz "Czarnego węgla, kruchego lodu" znalazły się też tak uznane tytuły, jak "Pozycja dziecka"(Złoty Niedźwiedź na MFF w Berlinie) i "Powtórnie narodzony" z Penelope Cruz. Więcej informacji o cyklu na stronie http://www.kinoteka.pl

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz