Cooperowie jak von Trappowie

Muzyka łagodzi obyczaje ? wiadomo od dawna. Ale czy świąteczne kolędowanie na pewno też tak działa? Dla jednych to kolejny powód by znienawidzić Święta, dla innych niezwykły czas w rodzinnym gronie. Jak na tę sprawę zapatrują się Cooperowie? Czy kolędowanie da im radość, czy będzie kolejnym powodem do kłótni?

Tym bardziej, że rodzinne śpiewanie to w USA zwyczaj tak powszechny jak zbieranie cukierków na Halloween czy jedzenie indyka na Dzień Dziękczynienia.

Lubię myśleć o Cooperach jako o von Trappach tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. To von Cooperowie, śmieje się Jesse Nelson, reżyserka filmu ?Kochajmy się od święta?. Być może nasi bohaterowie nie są spokrewnieni ze słynną śpiewającą familią z ?Dźwięków muzyki? Roberta Wise'a, ale mają równie imponujące zdolności muzyczne ? dodaje reżyserka. Niemal każdy z aktorów występujących w filmie ma na swoim koncie muzyczna przygodę.

Alan Arkin był w przeszłości zawodowym muzykiem folkowym, obecnie potrafi wyczyniać prawdziwe cuda na ukulele.

Ed Helms od razu dał reżyserce wybór instrumentu, na którym może grać jego filmowy bohater ? wolisz pianino, gitara czy banjo?

John Goodman od lat zdobywa uznanie jako wspaniały muzyk oraz piosenkarz, a na dodatek jest prawdziwym mistrzem grania na ustnej harmonijce.

Diane Keaton często śpiewała w swoich wcześniejszych filmach, więc przyjęła z uśmiechem wyzwanie wykonania przed kamerą kilku świątecznych przebojów.

June Squibb również może się pochwalić talentem wokalnym, co sprawiło, że zawsze dotrzymywała Keaton kroku.

Alex Borsten umie grać na wiolonczeli ? i choć jeszcze nie na poziomie zawodowym, to z pewnością już wkrótce i tę umiejętność opanuje do perfekcji.

Maria Augusta von Trapp była austriacką arystokratką, która wraz ze swoją rodziną uciekła do USA przed represjami nazistów.

Jeszcze w czasie pobytu w Austrii, mąż Marii zbankrutował, a ona aby utrzymać rodzinę założyła zespół dziecięcy ?The Trapp Familly?.

Trappowie byli jedną z najsłynniejszych muzykalnych rodzin na świecie, koncertowali w Europie oraz w USA. Po Anschlussie Austrii w 1938 roku nigdy nie wrócili do swojego kraju. Historia rodziny von Trappów stała się inspiracją do jednego z najsłynniejszych musicali ? ?Dźwięki muzyki? z 1965 roku. Obraz nagrodzony został wieloma Oscarami, w tym dla najlepszego filmu.

Niezwykle muzykalni Cooperowie zapraszają do kin już 4 grudnia.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz