Colin Firth typowy Anglik o wielkim sercu

Colin Firth jest weteranem aktorskiego fachu. Jego kalendarz zapełniony jest kolejnymi terminami planów zdjęciowych. Widzowie znają go głównie z ról poważnych angielskich dżentelmenów. W filmie ?Zanim zasnę? Colin pokazuje nowe oblicze swojego aktorstwa. Oprócz spraw zawodowych Firth znajduje czas na coś jeszcze.

Colin Firth wciela się w rolę Bena ? męża głównej bohaterki granej przed Nicole Kidman. Widz poznaje go jako człowieka, który poświęcił i podporządkował całe swoje życie, cierpiącej na amnezję, żonie. Ciąży na nim ogromna odpowiedzialność, zajmuje się osobą, dla której każdy dzień zaczyna się od egzystencjalnego kryzysu. Ben ma też jednak swoje tajemnice, które stopniowo będzie zdradzał widzom?

Aktorstwo nie jest jedyną aktywnością, w którą Colin Firth angażuje się całym sercem. Aktor od lat udziela się charytatywnie. Można powiedzieć, że ma to we krwi, troje z jego dziadków było misjonarzami w Afryce. Firth jest m.in. współzałożycielem sieci kawiarni Cafe? Progreso, które działają wg systemu ?fair trade? i wspierają plantatorów z Hondurasu, Sumatry i Etiopii. Aktor jest również ambasadorem Oxfam International, międzynarodowej organizacji zajmującej się walką z głodem na świecie oraz zapobieganiu deportacji uchodźców afrykańskich. Swój czas poświęca także na wspieranie organizacji Survival International, która zajmuje się przestrzeganiem praw ludności tubylczej, m.in. Indian z Ameryki Południowej.

"Zanim zasnę" w kinach 12 września

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz