Cinema City uczci rocznicę Powstania Warszawskiego wyjątkowymi pokazami.

1 sierpnia po raz kolejny będziemy obchodzić rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń historycznych. Powstanie Warszawskie jest nie tylko ważnym elementem dziejów Polski, ale także świata. Dlatego sieć kin Cinema City tego dnia wyemituje na specjalnych seansach dramat wojenny non-fiction Jana Komasy Powstanie Warszawskie. Produkcja w całości zrealizowana z dokumentalnych materiałów archiwalnych jest niezwykłym, wzruszającym i niezapomnianym widowiskiem.

Aby pamięć nie zniknęła? Jan Komasa to nagradzany polski reżyser, który zasłynął z takich filmów jak Sala Samobójców i Miasto 44. Jednym z jego najciekawszych, a na pewno najbardziej wymagających projektów jest fabularyzowany film dokumentalny Powstanie Warszawskie. Produkcja jest złożona z archiwalnej relacji wideo, która została zrejestrowana przez dwóch reporterów w 1944 roku. Innowacyjność produkcji nie polega tylko na stworzeniu z wielu fragmentów jednej historii. Obraz został w niej dodatkowo poprawiony komputerowo, a kolory na czarno-białych taśmach odtworzone. Opowieść Komasy zdobyła dwa Polskie Orły za Najlepszy Film Dokumentalny, Najlepszy Dźwięk, a także otrzymała nominację za Najlepszy Obraz. Film Powstanie Warszawskie to także niesamowita i wręcz magiczna podróż do czasów, których większość z widzów nie może pamiętać. Czas wojny to nie tylko walka o własne życie, w imię Ojczyzny i wolności, ale to także życie codzienne, które pełne było uśmiechu i zabawy ? byle tylko zatrzeć wojenny krajobraz, który otaczał ich na co dzień. Cinema City zaprasza na wyjątkowe seanse filmu Komasy, będące oddaniem hołdu ludziom walczącym w Powstaniu w 1944 roku.

Specjalne pokazy filmu Powstanie Warszawskie odbędą się 1 sierpnia w wybranych kinach Cinema City: ? Warszawa Arkadia godz.: 17:00 ? Warszawa Mokotów godz.: 17:30 ? Warszawa Promenada godz.: 18:20 ? Warszawa Sadyba godz.: 16:20 ? Kraków Bonarka godz.: 17:30 ? Poznań Kinepolis godz.: 17:00 ? Katowice Silesia godz.: 17:30 ? Toruń Plaza godz.: 17:30 ? Bydgoszcz godz.: 16:30 ? Gliwice godz.: 17:45 ? Lublin Felicity godz.: 17:30 ? Łódź godz.: 17:00

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz