„Cierpienia młodego Edoardo” reż. D. Chiarini

Włoska komedia ?Cierpienia młodego Edoardo? ? o pokonywaniu strachu i stawaniu się mężczyzną ? wejdzie do kin 25 września. Film Duccia Chiariniego powstał w ramach weneckich warsztatów Biennale College ? Cinema. Na Festiwalu Filmowym w Wenecji otrzymał nagrodę: AKAI International Film Fest Award - Special Mention. Został nominowany do Kryształowego Niedźwiedzia w sekcji Generation 14 plus na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Zdjęcia zrobił turecki operator Baris Ozbicer, autor zdjęć do filmu ?Miód? w reż. Semih Kaplano?lu nagrodzonego Złotym Niedźwiedziem w Berlinie w 2010 roku.

?Cierpienia młodego Edoardo? Duccia Chiariniego to niezwykły film ? komedia łącząca seksualność z  wrażliwością, o dużym potencjale komercyjnymFilm był klasą samą w sobie podczas tegorocznego Biennale Collage, a także jednym z najmądrzejszych filmów sekcji Venice 71.? Richard Corliss, TIME

?Cierpienia młodego Edoardo? reż. Duccio Chiarini, Wlochy 2014, 86 min.

Bohaterem filmu ?Cierpienia młodego Edoardo? jest siedemnastolatek z Pizy, który z powodów zdrowotnych nie może osiągnąć satysfakcji seksualnej, nie tylko z partnerkami, ale także sam ze sobą. W czasie lata Edoardo i jego najlepszy przyjaciel próbują stracić dziewictwo, żeby wejść w dorosłość. Chłopak odkrywa wtedy, że świat seksu, podobnie jak całe życie, jest bardzo skomplikowany, a w grę wchodzi tu nie tylko on sam, ale także jego rodzina.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=J2o-mmO5jlc[/youtube]

Reżyser o filmie: ?Cierpienia młodego Edoardo? opowiada o seksualnym dojrzewaniu  nastolatka zmagającego się z problemami uniemożliwiającymi mu osiągnięcie satysfakcji. Z powodu lęku i braku pewności siebie zamyka się on w sobie i izoluje od dziewczyn, na szczęście popycha go to do wejścia w świat drugiej płci przy pomocy innych sposobów, a także sprawia, że próbuje on zrozumieć sprzeczne uczucia, które się w nim rodzą.

Film powstał, żeby pokazać, że mężczyźni również mają swoje słabości, że nie jest prawdziwy wizerunek macho, który dominuje w przekazach kultury.?

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz