„Cierpienia młodego Edoardo” już we wrześniu na naszych ekranach

Debiutancki film Duccio Chiarini ?Cierpienia młodego Edoardo? jest subtelną komedią poruszającą ważne, trudne a czasem wstydliwe aspekty życia nastolatków. Film pokazuje zmaganie młodych chłopców z ich pierwszymi doświadczeniami seksualnymi i strachem przed odrzuceniem. Poważne tematy, podane zostały w lekki i zabawny sposób. Film wejdzie do kin 25 września.

?Cierpienia młodego Edoardo? otrzymał nagrodę AKAI International Film Fest Award ? Special Mention na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Został nominowany do Kryształowego Niedźwiedzia w sekcji Generation 14 plus na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Film poleca Anna Stadnik, Dyrektor Artystyczna Festiwalu filmowego dla dzieci i młodzieży ?Kino w Trampkach?:

?Twórcy filmu z włoską emfazą odsłaniają problem. Jest sporo nagości ? medycznej, badawczej, porównującej. Jest też erotyka ? pokazana bardziej subtelnie, lirycznie, ale jest. I jest to włoska komedia, więc pewna przesadność jest wpisana. Pomimo tego "Cierpienia młodego Edoardo" to jednak bardziej film o dojrzewaniu, o uczeniu się oddzielania spraw do załatwienia od tych naprawdę ważnych. O stawaniu się dorosłym. O podejmowaniu decyzji i o podejmowaniu ryzyka.

Warto podsunąć swojemu nastolatkowi, warto samemu obejrzeć oraz warto zrobić sobie i dziecku grzeczność i nie wybierać się do kina razem. Zostawcie im przestrzeń na chichot i komentarze, ale później, któregoś wieczora pogadajcie razem o Edo i jego cierpieniach, trochę o miłości i trochę o seksie. O życiu.?

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=5byYOvXPi6I[/youtube]

Bohaterem filmu ?Cierpienia młodego Edoardo? jest siedemnastolatek z Pizy, który z powodów zdrowotnych nie może osiągnąć satysfakcji seksualnej, nie tylko z partnerkami, ale także sam ze sobą. W czasie lata Edoardo i jego najlepszy przyjaciel próbują stracić dziewictwo, żeby wejść w dorosłość. Chłopak odkrywa wtedy, że świat seksu, podobnie jak całe życie, jest bardzo skomplikowany, a w grę wchodzi tu nie tylko on sam, ale także jego rodzina.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz