Ciekawostki o Carrie Fisher odtwórczyni roli księżniczki Lei Organy w serii „Gwiezdne wojny”

Była w niezwykle burzliwym związku z Georgem Lucasem. W bestsellerowej autobiograficznej książce Wishful Drinking z ust Fisher pada stwierdzenie: ?George Lucas zrujnował mi życie?. Nienawidziła kostiumów, które musiała zakładać.

Fisher wprost nie znosiła białej sukni, którą musiała nosić w Nowej Nadziei, ale prawdziwym koszmarem było dla niej paradowanie w słynnym metalowym bikini z Powrotu Jedi. ?Kiedy przyjmowałam w nim jakąkolwiek pozę inną niż stanie, odsłaniało każdy zakamarek mojego ciała. Boba Fett naoglądał się za wszystkie czasy?.

Istnieją narkotyki nazwane na jej cześć. Po tym, jak chłopak jej córki próbował dostać od dilera zniżkę, Fisher dowiedziała się, że na rynku dostępna jest odmiana marihuany o nazwie ?Księżniczka Leia?.

Starając się o role księżniczki Lei rywalizowała z wieloma znanymi aktorkami.

Rolę księżniczki w filmie Lucasa walczyło ponad dwadzieścia pięć aktorek. Były wśród nich takie sławy jak: Sissy Spacek, Farrah Fawcett, Glenn Close, Jessica Lange, Meryl Streep, Sigourney Weaver, Cybill Shepherd, Jane Seymour, Anjelica Huston, Kim Basinger, Kathleen Turner i Geena Davis. Musiała oklejać piersi taśmą klejącą. Jej piersi były owijane taśmą klejącą, ponieważ nie mogła nosić bielizny pod wymyślnym kostiumem. Żartowała później, że nie było w tym nic dziwnego: ?W kosmosie nikt się przecież nie przejmuje takimi nieistotnymi szczegółami jak staniki?. Nie lubiła fryzury, jaką musiała nosić na potrzeby roli.

Strasznie nie podobał jej się kok, który nosiła Leia w pierwszej odsłonie Gwiezdnych wojen, ale nie mówiła o tym głośno. Bała się, że George Lucas wścieknie się, jak to usłyszy, i ją zwolni.

Uważa, że słabo zagrała rolę księżniczki Lei. Fisher twierdzi, że nie jest szczególnie utalentowaną aktorką. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest według niej jej dziwny akcent ? w połowie brytyjski, w połowie amerykański.

Uwielbiała sprzeczać się z Hanem Solo.

Kiedy zapytano ją o ulubione fragmenty z trylogii, odparła, że najbardziej podobają jej się sceny, w których sprzeczała się z Harrisonem Fordem.

W trakcie kręcenia filmu była uzależniona od kokainy. W jednym z australijskich wywiadów Fisher przyznała, że kiedy kręcono drugą część Gwiezdnych wojen, była uzależniona od kokainy. Miała też za sobą przypadek przedawkowania. ?Powoli zaczęłam sobie zdawać sprawę z tego, że biorę więcej niż ludzie z mojego otoczenia i że tracę nad tym kontrolę? ? powiedziała.

Była zbyt niska, by dobrze wyglądać w niektórych scenach. We wszystkich trzech filmach pojawia się wiele scen z Harrisonem Fordem, które musiała nagrywać stojąc na pudle. Wszystko dlatego, że jest od niego o mniej więcej 30 cm niższa i kamera nie obejmowała jej na zbliżeniach.

Dan Aykroyd uratował jej kiedyś życie ? w zamian niemal za niego wyszła. Fisher grała w filmie Blues Brothers wraz z Danem Aykroydem i Johnem Belushim. Któregoś razu Belushi zaaranżował spotkanie Carrie z Danem (Fisher do tej pory zwraca się do niego ?Danny?), w trakcie którego doszło do pewnego incydentu z brukselką i które skończyło się zaręczynami. ?Prawie się udusiłam, bo stanęła mi w gardle jakaś cholerna brukselka, której w ogóle nie powinnam była jeść!? ? wyjaśniła Fisher. ?Dan musiał zastosować chwyt Heimlicha. Uratował mi życie. A potem się oświadczył. Pomyślałam sobie: ?Wow. A co jeśli znów mi się coś takiego przytrafi? Chyba powinnam za niego wyjść?.

Jej książki to jej pamięć. Fisher przeszła terapię elektrowstrząsową (ECT) w ramach leczenia zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Jednym ze skutków ubocznych tej terapii jest możliwość wystąpienia zaników pamięci. Na szczęście Fisher zdołała ocalić wiele z utraconych w ten sposób wspomnień za sprawą swoich książek. ?Powracanie do tych książek to ciekawe doświadczenie, ponieważ są w dużej mierze autobiograficzne, a ja mam bardzo słabą pamięć. To trochę tak, jakby moje wspomnienia były przechowywane w księgarniach. Czytam sobie Surrender the Pink i nagle przypomina mi się mój związek z Paulem Simonem, o którym zapomniałam. Trochę się tego wstydzę? ? mówi Fisher. Jej ulubiona książka? ?Delusions of Grandma, bo napisałam ją będąc w totalnej rozsypce. Traktowałam wszystko niezwykle emocjonalnie. To najbardziej surowa z moich książek. Bardzo ją lubię?.

Mieszka po sąsiedzku ze swoją stepującą matką. Matką Carrie Fisher jest Debbie Reynolds, aktorka, piosenkarka i tancerka, znana z Deszczowej piosenki i Tammy. Kobiety mieszkają w sąsiadujących ze sobą domach w Los Angeles. ?Kiedy jesteśmy razem, tworzymy istne show? ? mówi Fisher. ?Nie zachowujemy się tak, jak zazwyczaj zachowują się ludzie?. ?To wspaniałe, kiedy wszystko układa się dobrze. Bo wiem, jak źle może się układać? ? przyznaje. Niemal wszystko, co robi, jest odzwierciedleniem jej motta życiowego: ?Jeśli moje życie nie byłoby śmieszne, nie byłoby prawdziwe. A to jest nie do zaakceptowania?.

Carrie Fisher urodziła się 21 października 1956 roku w Beverly Hills. Jest córką Eddiego Fishera i Debbie Reynolds, dwóch gwiazd Hollywood, o których dzisiejsza młodzież prawdopodobnie niewiele słyszała. W tamtych czasach były to sławy formatu Jennifer Lawrence i Chrisa Martina. Aktorstwo miało być przyszłością Carrie, skończyła więc szkołę filmową. Pierwszym przełomem w jej karierze była rola Lorny Carp w filmie "Szampon". Fisher od czasu do czasu pojawia się w popularnych serialach: "Teorii Wielkiego Podrywu", "Ekipie" czy "Tajemnicach Smallville". Regularnie wciela się też w Angelę, szefową Petera Griffina, w "Family Guy". Na podstawie jej pierwszej powieści, Postcard from the Edge, nakręcony został film z Meryl Streep w roli głównej. Jego sukces otworzył Fisher drzwi do kariery scenarzystki w Hollywood. Pracowała nad scenariuszami takich filmów jak Hook, Zakonnica w przebraniu czy Od wesela do wesela. Pracowała również przy produkcjach telewizyjnych, w tym przy Kronikach młodego Indiany Jonesa George?a Lucasa.

Carrie Fischer możecie oglądać już 22 października w czwartek o 22:00 w filmie "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja" w AXN.

Źródło: AXN


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz