Chyra, Preis, Pławiak w nowym filmie Jakubika ?Prosta historia o morderstwie?

Arkadiusz Jakubik wraca za kamerę! ?Prosta historia o morderstwie? to drugi ? po świetnie przyjętej ?Prostej historii o miłości? z 2010 roku ? film w dorobku reżyserskim znakomitego aktora. W rolach głównych: Andrzej Chyra, Kinga Preis i Filip Pławiak znany z ?Biletu na Księżyc? i ?Czerwonego pająka?. Jednym ze scenarzystów ?Prostej historii o morderstwie? jest Igor Brejdygant, autor scenariusza serialu ?Paradoks? w reżyserii Grega Zglińskiego i Borysa Lankosza. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik (?Carte Blanche?, ?Wymyk?).

Prosta historia o morderstwie/foto. Krzysztof Wiktor

?Prosta historia o morderstwie? to trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Filip Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Kinga Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem ? również funkcjonariuszem (Andrzej Chyra) ? zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Chcąc udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą uwikłany był jego ojciec.

Film produkowany jest przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych ? największą państwową wytwórnię filmową w Polsce, która ma na swoim koncie takie hity jak: ?Generał Nil? w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, ?Galerianki? Katarzyny Rosłaniec, ?Karbala? Krzysztofa Łukaszewicza czy ?Róża? Wojtka Smarzowskiego. Ten film ma prowokować pytania o genezę zła i kłamstwa w rodzinie. Jak to zło powstaje? Dlaczego kłamiemy, żeby to zło ukryć? I czy jesteśmy ofiarami piętna? Dzisiaj bohater tragedii antycznej zadałby sobie pytanie, że może to nie klątwa rządzi losem człowieka, lecz człowiek klątwą. Że nie jesteśmy ofiarami piętna, lecz sprawcami. Więc może jesteśmy tylko my i nasze wybory? ?Prosta historia o morderstwie? to zaangażowana społecznie opowieść ubrana w garnitur kryminalnego thrillera. Arkadiusz Jakubik, reżyser

?Prosta historia o morderstwie? w kinach od 21 października

Źródło:materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz