„Chwyta za gardło” Gajos i Ostaszewska w zwiastunie Body/Ciało

?Dla mnie to film o wierze. O tym, że ludzie bardzo chcą i potrzebują w coś wierzyć. Widzowie odnajdują tu siebie i swoje problemy? ? mówi Małgorzata Szumowska, zapowiadając swój najnowszy film. ?BODY/CIAŁO? został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 65. MFF Berlinale i jest drugim z rzędu obrazem reżyserki (po głośnym ?W imię??), który będzie reprezentował nasz kraj w walce o prestiżowego Złotego Niedźwiedzia. W całej historii polskiej kinematografii podobna sztuka udała się tylko Wajdzie i Polańskiemu!

Jedna z najwybitniejszych reżyserek młodego pokolenia ? Małgorzata Szumowska, powraca do walki o najważniejsze nagrody branży filmowej. Jej najnowszy obraz, wyczekiwane ?BODY/CIAŁO? z Januszem Gajosem i Mają Ostaszewską, to nie tylko kolejna produkcja, której światowa premiera odbędzie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, ale również ? drugi z rzędu film reżyserki ? który zakwalifikował się do Konkursu Głównego imprezy. W całej historii festiwalu tylko dwaj polscy twórcy mogli poszczycić się takim osiągnięciem. Pierwszym z nich był Roman Polański, który w latach 1965 i 1966 zaprezentował berlińskiej publiczności nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem ?Wstręt? oraz ?Matnię?. Trzy dekady później, w latach 1996 i 1997, w Konkursie Głównym imprezy o nagrody rywalizowały kolejno ?Wielki tydzień? i ?Panna Nikt? Andrzeja Wajdy.

 ?Ludzie za wszelką cenę chcą wierzyć, że jest coś po śmierci. Że nie wszystko kończy się wraz ze śmiercią, że ktoś nad nami czuwa i ma z nami kontakt? mówi o ?BODY/CIAŁO? Szumowska. ?W filmie Janusz Gajos odgrywa człowieka, który nie wierzy w nic. To mu szalenie utrudnia życie i czyni go nieszczęśliwym. Chociaż odrzuca wiarę w jakąkolwiek inną przestrzeń, to w końcu daje się uwieść nadziei, że jest coś więcej. Że jego zmarła żona może do niego przyjść i powiedzieć coś, co odmieni mu życie. Pojawia się spirytyzm, ciała astralne. Tak, będą również duchy? ? dodaje reżyserka.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=rX094G49X2Q[/youtube]

BODY/CIAŁO w kinach od 6 marca

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz