„Chemia”” – idąc na film pomagasz kobietom w ciąży chorym na raka!

Film ?Chemia?, który wchodzi do kin 2 października, to nie tylko inspirowana życiem opowieść o wielkiej miłości, ale także szansa, żeby realnie pomóc. Idąc na film CHEMIA, widz wspiera leczenie kobiet w ciąży chorych na raka.

To wynik współpracy z Fundacją Rak?n?Roll, która prowadzi program Boskie Matki ? spełnione marzenie założycielki Fundacji - Magdaleny Prokopowicz, która postanowiła urodzić dziecko mimo diagnozy raka. Film ?Chemia? powstał na kanwie wydarzeń z jej życia. Reżyserem filmu jest jej mąż ? Bartek Prokopowicz. ?Chemia? jest przede wszystkim opowieścią o nadziei silniejszej niż strach, o tym, że warto kochać jakby jutra miało nie być.

Reżyser, Bartek Prokopowicz, tłumaczy: ?To film dla wszystkich, którzy wierzą, że w życiu najważniejsza jest właśnie miłość. To film o umiejętności odchodzenia, ale także o tym, że trzeba czerpać z życia, póki żyjemy ?.

Marta Ozimek-Kędzior z Fundacji Rak?n?Roll, przekonuje, że to bardzo ważny, bo daje nadzieję, że życie nie kończy się wraz z diagnozą. ?Film Chemia pokazuje, że z rakiem można żyć, a nawet dawać życie, że można kochać i być szczęśliwym. To idee, które wyrosły z Magdy i po to powstała Fundacja Rak'n'Roll. Żeby zmieniać schemat myślenia o chorobie nowotworowej powstało fundacyjne hasło rak to nie wyrok! Premiera filmu zbiega się z uruchomieniem przez Fundację Programu Boskie Matki - kompleksowej opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka. To spełnienie marzenia Magdy: zapewnienie kobietom profesjonalnej pomocy i uświadamianie społeczeństwa, że w ciąży można się leczyć onkologicznie i urodzić zdrowe dziecko. Tym bardziej cieszy nas, że film również promuje ideę Boskich Matek.?- mówi.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=zpTCrPAzsaI[/youtube]

Magdalena Prokopowicz była pierwszą osobą, która nagłośniła w sferze publicznej temat raka i ciąży. Pozwalały jej na to własne, trudne doświadczenia - walka o możliwość leczenia onkologicznego i zachowania ciąży.

Program Boskie Matki jest unikalną pomocą kobietom w ciąży chorym na raka. Oferuje kompleksową opiekę medyczną, psychologiczną, rehabilitacyjną, a nawet urodową. Przekonuje, że ciąża i rak są do pogodzenia. W ciąży można leczyć się onkologicznie, chorując na raka można urodzić zdrowe dziecko.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz