?Chemia?- ?elektryzująca love story? w nowym zwiastunie i na plakacie

?To energetyzująca love story o głodzie życia? ? tak filmem ?Chemia? zachwyca się prestiżowy amerykański ?Hollywood Reporter?. Główny aktor Tomasz Schuchardt dodaje, że to film, który nie tylko niesie nadzieję, ale może gruntownie widzem potrząsnąć ? zmienić jego widzenie świata na lepsze. ?Chemia?, która zapowiadana jest jako najpiękniejszy polski film o miłości, inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Film wejdzie do kin 2 października, a tymczasem w sieci debiutują główny zwiastun oraz plakat filmu.

?CHEMIA ma w sobie wpisane myślenie o kruchości życia. Film przekonuje, że miłość powinno się wysysać do samego spodu. Jeśli chce się kochać, to tylko tak. Nie wyobrażam sobie innej miłości niż taka, która jest totalna. I właśnie przez to czasami rani czy boli, ale równocześnie jest mięsista i daje euforię. Jeśli ktoś ten film obejrzy, to może spowoduje on w nim zmianę na lepsze? - mówi Tomasz Schuchardt, który gra głównego bohatera, Benka.

Fabuła filmu inspirowana jest wydarzeniami z życia Magdaleny Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak?n?Roll. Reżyserem filmu jest mąż Magdaleny, Bartek Prokopowicz. ?Chciałem zaznaczyć, że nawet w ekstremalnie trudnych okolicznościach można godnie żyć. Być głodnym życia w momencie, kiedy najmniej istotne rzeczy znaczą najwięcej. Magda mówiła mi, że odnajduje szczęście i przyjemność w każdym doświadczeniu. Niezależnie od tego, czy jest ono pozytywne czy negatywne, ważne, że po prostu JEST. Pod płaszczykiem surrealistycznego i czarnego humoru chciałem przemycić treści trudne i poważne, takie jak strach przed samotnością, miłością, bliskością, przed drugim człowiekiem, aż w końcu - strach przed śmiercią? ? mówi reżyser.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=r3MqosyhAiM[/youtube]

?Chemia? to porywająca opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być.

W ekranie zobaczymy: znakomitą Agnieszkę Żulewską (?Bejbi blues?) i Tomasza Schuchardta ( ?Jesteś Bogiem?) oraz Danutę Stenkę, Eryka Lubosa, Adama Woronowicza, Anitę Jańcię-Prokopowicz. Autorem zdjęć do filmu jest Jeremi Prokopowicz (?Herkules?, ?Wenus w futrze?, ?Rzeź?).

"Chemia" w kinach od 2 października

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz