?Chce się żyć? ? zdobywcą największej liczby Polskich Nagród Filmowych ? Orły 2014

W poniedziałek w Warszawie odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych ? Orły 2014. Najwięcej statuetek, bo aż pięć otrzymał film ?Chce się żyć? Macieja Pieprzycy. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha, triumfowała w trzech kategoriach aktorskich (w wyłączeniem kobiecej roli pierwszoplanowej). Ponadto obraz otrzymał statuetkę za najlepszy scenariusz i prestiżową nagrodę publiczności.

Poza ?Chce się żyć? Polska Akademia Filmowa nagrodziła dwie inne produkcje, które w minionym roku do polskich kin wprowadziła firma Kino Świat. Nagrodę za najlepszy dźwięk otrzymało ?Imagine? ? historia charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Nagroda Odkrycie Roku powędrowała natomiast w ręce Bodo Koxa za ?Dziewczynę z szafy? ? wzruszającą, a równocześnie pełną humoru opowieść o dwóch braciach, których życie zmieni się za sprawą tajemniczej dziewczyny z sąsiedztwa.

Pełna lista nagrodzonych:

NAJLEPSZY SCENARIUSZ

Maciej Pieprzyca ? ?Chce się żyć?

NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA MĘSKA

Dawid Ogrodnik ? ?Chce się żyć?

 

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA MĘSKA

Arkadiusz Jakubik ? ?Chce się żyć?

 

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA KOBIECA

Anna Nehrebecka ? ?Chce się żyć?

 

ODKRYCIE ROKU

Bodo Kox ? Najlepsza Reżyseria ? ?Dziewczyna z szafy?

 

NAJLEPSZY DŹWIĘK

Guillaume Le Bras, Jacek Hamela ? ?Imagine?

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

?Chce się żyć?

Kinowe przeboje ?Imagine? i ?Dziewczyna z szafy? są już dostępne w sprzedaży w formacie DVD. Premiera wideo filmu ?Chce się żyć? została zaplanowana na 20 marca.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz