Chce się żyć- pozytywne opinie światowych mediów

 

?Znakomita gra aktorska?

?Kojarzy się z ?Motylem i skafandrem? i ?Sesjami"

?Polski film, który ma szansę wzbudzić autentyczne zainteresowanie na świecie?

Variety

 

Niezwykle poruszający i wzruszający film. Dawid Ogrodnik dał pokaz niesamowitego talentu. Pytany, skąd wziął siłę do zmierzenia się z taką rolą, odpowiada, że czerpał ją z ciężkiej pracy i modlitwy. Efekt jest znakomity. ?Chce się żyć? to wielki film, warty największych nagród.

livrecinema.com ocena: 9,5/10

 

Swoją znakomitą kreacją, polski aktor Dawid Ogrodnik zasłużył na nagrody. Jego rola nie tylko wymagała dogłębnego zrozumienia psychologii bohatera, ale była wyzwaniem poprzez swoją fizyczność i wymagała skomplikowanych treningów. Aktor wyznał nawet, że w przygotowaniach do filmu nieoceniana okazała się pomoc zawodowego mima.

news-reel.blogspot.com

 

Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż, że się myli ? śpiewał przed laty ?Magik? z Paktofoniką. Ten z pozoru banalny fragment znanego hip-hopowego utworu doskonale opisuje determinację Mateusza (znakomity Dawid Ogrodnik), chorego na porażenie mózgowe, na którym lekarze i otoczenie postawiło krzyżyk. Wegetujący ? w mniemaniu niekompetentnych lekarzy ? przez wiele lat chłopak wyrasta bowiem na piekielnie inteligentnego mężczyznę, którego optymizm i chęć do życia przyprawi o rumieniec wstydu niejednego życiowego malkontenta.

Pieprzyca całkowicie zmienia optykę patrzenia na niepełnosprawnych, jaka cechowała dotąd polskie kino. Twórca ucieka od litości i patosu na rzecz humoru i realizmu. Dzięki temu jego film staje się nadzwyczajnie ludzki.

Artur Zaborski, Stopklatka.pl

 

?Mimo poważnej tematyki ?Chce się żyć? jest filmem o wydźwięku zdecydowanie optymistycznym. To historia, która porusza, ale także wywołuje uśmiech i skłania do refleksji związanych z życiem, śmiercią, miłością czy normalnością. To opowieść, który daje nadzieję, zawartą w pozytywnym przesłaniu. Dzięki sile ducha, można przezwyciężać przeciwności losu, wyjść poza własne ograniczenia, cieszyć się życiem, takim jakie ono jest. Znaleźć szczęście. Tylko nie można się poddawać. Nigdy.?

Maciej Pieprzyca, reżyser

 

4 września 2013 Nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukaże się powieść ?Chce się żyć? Macieja Pieprzycy, na podstawie której powstał scenariusz do filmu.

 


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz