?Chce się żyć? Macieja Pieprzycy – zapowiada się sensacja!

?Chce się żyć? Macieja Pieprzycy ? zapowiada się sensacja! Foto: Paweł Dyllus ?Dwa razy mieliśmy owacje na stojąco. Widzowie stali i klaskali ponad 10 minut, co podobno nie zdarzyło się na tym festiwalu od lat. Klaskali by dłużej, tylko już nas organizatorzy zaczęli wypraszać z sali, bo zablokowaliśmy następny pokaz.? ? relacjonuje Pieprzyca na oficjalnym fanpage?u filmu na Facebooku.

Najnowszy obraz reżysera to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który ? mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu ? udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha. W roli głównej znany z ?Jesteś Bogiem? Dawid Ogrodnik, który stworzył jedną z najniezwyklejszych i najbardziej wzruszających kreacji w polskim kinie ostatnich lat, na miarę aktorskich dokonań Daniela Day Lewisa (?Moja lewa stopa?), Javiera Bardema (?W stronę morza?), Mathieu Almarica (?Motyl i skafander?) i Francoisa Cluzet (?Nietykalni?). ?Ogrodnik jest tu już gwiazdą.? ? pisze Pieprzyca, a jego słowa potwierdzają autorzy pierwszych zagranicznych recenzji. ?Niezwykle poruszający i wzruszający film.? ? zachwyca się dziennikarz livrecinema.com i wystawia filmowi najwyższą jak dotąd notę 9,5/10. ?Dawid Ogrodnik dał pokaz niesamowitego talentu. Pytany, skąd wziął siłę do zmierzenia się z taką rolą, odpowiada, że czerpał ją z ciężkiej pracy i modlitwy. Efekt jest znakomity. ?Chce się żyć? to wielki film, warty największych nagród.? ? podsumowuje recenzent. Z opinią tą w pełni zgadza się news-reel.blogspot.com. ?Swoją znakomitą kreacją, polski aktor Dawid Ogrodnik zasłużył na nagrody. Jego rola nie tylko wymagała dogłębnego zrozumienia psychologii bohatera, ale była wyzwaniem poprzez swoją fizyczność i wymagała skomplikowanych treningów. Aktor wyznał nawet, że w przygotowaniach do filmu nieoceniana okazała się pomoc zawodowego mima.? ? emocjonuje się bloger. Przypomnijmy, że poza zakwalifikowaniem się do elitarnej selekcji MFF w Montrealu, film Pieprzycy znalazł się również w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów Gdynia Film Festival.

Foto: Paweł Dyllus

  Kiedy Mateusz (Dawid Ogrodnik) przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za ?roślinę?. Jednak rodzice chłopca (Arkadiusz Jakubik i Dorota Kolak) nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę (Anna Karczmarczyk). Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka (Katarzyna Zawadzka), a on sam przyciągnie uwagę lekarki (Anna Nehrebecka), która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.

W doborowej obsadzie filmu Macieja Pieprzycy, obok laureata Festiwalu w Gdyni Dawida Ogrodnika, zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej - Orzeł Arkadiusz Jakubik ("Drogówka"), laureaci Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni - Dorota Kolak (?Jestem twój?), Katarzyna Zawadzka (?W imieniu diabła?) i Janusz Chabior (?Made in Poland?) oraz utalentowane aktorki młodego pokolenia - Anna Karczmarczyk (?Galerianki?) i Helena Sujecka (?Yuma?). Nieletniego Mateusza zagrał fenomenalnie uzdolniony debiutant Kamil Tkacz (?Biegnij chłopcze, biegnij?). ?Mimo poważnej tematyki ?Chce się żyć? jest filmem o wydźwięku zdecydowanie optymistycznym. To historia, która porusza, ale także wywołuje uśmiech i skłania do refleksji związanych z życiem, śmiercią, miłością czy normalnością. To opowieść, który daje nadzieję, zawartą w pozytywnym przesłaniu. Dzięki sile ducha, można przezwyciężać przeciwności losu, wyjść poza własne ograniczenia, cieszyć się życiem, takim jakie ono jest. Znaleźć szczęście. Tylko nie można się poddawać. Nigdy." Maciej Pieprzyca, reżyser. CHCE SIĘ ŻYĆ w kinach w 2013 roku   Źródło: materiały prasowe

Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz