Charlotte Gainsbourg i Chiara Mastroianni ? jak siostry!

Ich matki to najpiękniejsze kobiety świata, a charyzmatyczni ojcowie stali się ikonami. Dorastały w świecie europejskiej bohemy artystycznej i znają się od dzieciństwa. Obie zdecydowały się pójść w ślady swoich rodziców i wybrały aktorstwo. Po latach spotkały się razem na ekranie ? Charlotte Gainsbourg i Chiara Mastroianni w filmie ?3 serca? wystąpiły razem jako siostry.

Charlotte Gainsbourg ? córka brytyjskiej aktorki Jane Birkin i legendy francuskiej piosenki Serge?a Gainsbourga oraz Chiara Mastroianni ? owoc miłości Catherine Deneuve i Marcello Mastroianniego miały podobne dzieciństwo. Obie mierzyły się z nieustannym zainteresowaniem mediów i wychowywały się bez ojców.  Po raz pierwszy spotkały się jako małe dziewczynki na urodzinach francuskiego producenta muzycznego Eddiego Barclaya. Charlotte Gainsbourg chętnie wspomina z dzieciństwa wspólne kolacje z Chiarą i Catherine: ?Obie były niezwykle zabawne, miały podobne, kąśliwe poczucie humoru. Chiara ma bardzo pogodną naturę?.

?Jeśli znasz kogoś od dziecka, łączy cię z nim szczególna intymność, to jak déj? vu.? ? powiedziała Chiara Mastroianni. ?Kiedy poznałam Charlotte, zobaczyłam w niej subtelność i dyskrecję, a z drugiej strony ogromną siłę i wewnętrzną wolność. To do dziś widać w jej rolach. Ma też niesamowity głos, wywołuje u mnie gęsią skórkę, bo jest w nim absolutna szczerość?.

Kiedy dowiedziały się, że wystąpią razem w filmie ?3 serca?, były podekscytowane zawiłą historią sióstr, które kochają tego samego mężczyznę. Charlotte przyznaje dziś, że miała pewne obawy, ponieważ matkę sióstr grała Catherine Deneuve. Bała się, że naturalna więź matki i córki może przyćmić na ekranie relację sióstr, którą ona sama miała stworzyć z Chiarą. Ich duet okazał się jednak strzałem w dziesiątkę.

?Gainsbourg i Mastroianni dopełniają się wzajemnie? ? pisał Boyd van Hoeij w ?The Hollywood Reporter? po festiwalu filmowym w Wenecji. ?Gainsbourg jako aktorka ma w sobie niezwykłą intensywność, zawsze pozostawia widza w oczekiwaniu na więcej, z kolei Mastroianni jest bliżej ziemi, w filmie gra bardziej delikatną siostrę, co doskonale dopełnia grę Gainsbourg. Obie są niezwykle przekonujące w roli kochających się sióstr?.

Chociaż o przyjaźni między aktorkami na planach filmowych obie mówią z dużą rezerwą, dziś obie przyznają, że ten film stworzył między nimi szczególną więź. Stały się sobie bardzo bliskie.

?3 serca? w kinach od 28 listopada.

Źródła: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz