Charlize Theron w ekranizacji bestselera Gillian Flynn, autorki „Zaginionej dziewczyny”. Polska premiera na Cineman VOD.

20 października serwis Cineman VOD pokaże premierowo thriller "Mroczny zakątek" z laureatką Oscara Charlize Theron w roli głównej. Film udostępniany jest po raz pierwszy w Polsce, wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

Film przedstawia dramatyczne losy Libby Day, która miała zaledwie siedem lat, gdy brutalnie zamordowano jej matkę i dwie starsze siostry. Na podstawie zeznań dziewczynki sąd skazał na dożywocie jej piętnastoletniego brata Bena. Po ponad dwudziestu latach, do dorosłej już Libby (Charlize Theron) zgłaszają się członkowie stowarzyszenia zajmującego się wyjaśnianiem tajemniczych zabójstw. Ich zdaniem Ben jest niewinny, zaś prawdziwego mordercy nigdy nie złapano. Kobieta będzie musiała wrócić do wydarzeń z przeszłości i stawić czoła koszmarnym wspomnieniom, które odcisnęły piętno na całym jej życiu.

Film został wyreżyserowany przez Gillesa Paquet-Brennera na podstawie bestselerowej powieści Gillian Flynn, która wraz z reżyserem adaptowała swoją książkę na potrzeby filmu. Obok występującej w roli głównej Charlize Theron, w filmie zagrał Nicholas Hoult znany z takich filmów jak " X-Men, przyszłość która nadejdzie" czy "Wiecznie żywy". W rolę piętnastoletniego brata Libby wcielił się Tye Sheridan, młody aktor już wielokrotnie nagradzany za filmy "Joe" oraz "Uciekinier". Z kolei jako już dorosły Ben Day wystąpił Corey Stoll, znany z serialu "House of Cards".

Za produkcję filmu odpowiadał Bruce Berman mający na swoim koncie 84 filmy, w tym takie hity jak "Mad Max: Na drodze gniewu", "Wielki Gatsby", "Matrix" czy "Depresja gangstera". Muzykę do filmu skomponował Tom Holkenborg, bardziej znany pod pseudonimem Junkie XL, autor muzyki do "Nocnego pościgu", "Niegodnej", "300: początek Imperium", "Pakt z diabłem" czy "Mad Max: na drodze gniewu".

A już 3 listopada, także w ramach oferty Super Premium VOD, Cineman udostępni kolejną polska premierę - tym razem będzie to dramat "13 minut", czyli oparta na faktach historia zamachu na Hitlera.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz