San Francisco – wdzięczne miejsce dla filmowców

Po spektakularnej filmowej wycieczce po najbarwniejszych miastach Europy, Woody Allen powraca do USA. W swoim najnowszym hicie ?Blue Jasmine? zabiera widzów do pełnego niespodzianek San Francisco, gdzie ? jak śpiewa Scott McKenzie ? ?ludzie noszą kwiaty we włosach, a wakacje są najlepszą porą na miłość.?   Rodzinne miasto Clinta Eastwooda i Bruce?a Lee znajduje się w pierwszej pięćdziesiątce największych atrakcji turystycznych globu, a ponadto jest szóstym z najchętniej odwiedzanych miast USA. Turystów urzeka niezwykłym, eklektycznym połączeniem architektury i krajobrazów oraz znanymi na cały świat atrakcjami ? Mostem Golden Gate, elektryczną koleją miejską, więzieniem Alcatraz i kolorowymi uliczkami Chinatown.

San Francisco to także wdzięczne miejsce dla filmowców. To tutaj Alfred Hitchcock nakręcił niezapomniene ?Ptaki? i ?Zawrót głowy?, Neil Jordan przeprowadził ?Wywiad z wampirem?, a rodzeństwo Wachowskich ekranizowało ?Atlas chmur?. W rewirze ?Brudnego Harry?ego? ochoczo gościli superbohaterowie - ?Hulk? i ?X-Men: Ostatni bastion?, tajni agenci ? ?Mission: Impossible - Ghost Protocol?, kosmiczni piloci ?W ciemność. Star Trek? i zdobywcy Oscarów z głośnych obrazów ?Absolwent?, ?Obywatel Milk? i ?The Social Network?.

Grono wybrańców Akademii Filmowej, którym San Francisco przyniosło szczęście, może wkrótce poszerzyć się o Cate Blanchett. Gwiazda ?Blue Jasmine? już teraz wymieniana jest wśród głównych kandydatek do drogocennej statuetki. W najnowszym filmie Allena, piękna Australijka spędzi w kalifornijskim mieście wiele upojnych chwil, próbując na nowo ułożyć życie i znaleźć upragnioną miłość.

A co sądzi o urokliwych zakątkach San Francisco? ?Kocham to miasto. Na swój sposób przypomina mi Sydney. Chyba przez podobne, częste zamglenia i atmosferę życzliwości łączącą jej mieszkańców. No i ubóstwiam tamtejszą restaurację - The Tadisch Grill. Jest tam od zarania dziejów i nigdy nie zmarnuję szansy, by do niej zajrzeć.? ? mówi aktorka, a przywołany przez nią lokal to rzeczywiście miejsce-legenda. Powstał 160 lat temu, w czasach ?gorączki złota?, jako pierwsza restauracja w mieście.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz