Camerimage Winners’ Show 2015 w Warszawie 28 – 29 Listopada

Zobacz filmy z festiwalu kilka miesięcy przed polską premierą

- zdobywcy głównych nagród Festiwalu Camerimage 2015, - Pokazy Specjalne Przedpremierowe (nawet 3 miesiące przed polską premierą), - konkurs etiud studenckich, - losowanie nagród.

W dniach 28 - 29 listopada Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE oraz KINO ATLANTIC zapraszają warszawską publiczność na serię filmowych spotkań z najbardziej uznanymi obrazami XXIII edycji Festiwalu.

Gwarantujemy wizualne uniesienia i satysfakcję z obcowania z najciekawszymi filmami z całego świata.

Program Camerimage Winners' Show 2015

Sobota 28 listopada

POKAZY SPECJALNE PRZEDPREMIEROWE Brooklyn ? premiera w Polsce 19 lutego 2016 ? Imperial - Cinepix - 105 min. - Irlandia, Kanada, Wielka Brytania ? godz. 16:00 (sala B) 33? premiera w Polsce 26 lutego 2016 ? Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.- 126 min. ? USA, Chile - godz. 16:20 (sala D)

KONKURS ETIUD STUDENCKICH "Ameryka" oraz "To, czego chce" ? godz. 14:50 (wstęp wolny ? sala B)

Niedziela 29 listopada

KONKURS GŁÓWNY Brązowa Żaba ? Syn Szawła ? premiera w Polsce 22 stycznia 2016 ? Gutek Film - 107 min. ? Węgry ? godz. 12:00 (sala D) Złota Żaba ? Carol ? premiera w Polsce 4 marca 2016 ? Vue Movie Distribution - 115 min. ? Anglia, USA ? godz. 15:30 (sala B)

POKAZY SPECJALNE PRZEDPREMIEROWE Pokój ? premiera w Polsce 5 lutego 2016 ? 118 min. ? Irlandia ? godz. 20:15 (sala B)

Ceny biletów: 30 zł ? bilet normalny 24 zł ? bilet ulgowy (Karta Kinomana, uczniowie, studenci)

O filmach: "Carol". Nowy Jork, lata 50. XX wieku, czasy sprzed rewolucji seksualnej; czasy, w których miłość bywała często społecznie spłycana oraz uwarunkowana przez dziesiątki ograniczających konwenansów. Therese to dwudziestokilkuletnia pracownica sklepu, która jest zawiedziona i zmartwiona mozołem dorosłości, przesłaniającym jej wielkie ambicje i marzenia. Gdy w życiu dziewczyny pojawia się starsza i bardziej doświadczona Carol, a wraz z nią możliwość przeżycia czegoś nowego, pięknego i ekscytującego, Therese ulega urokowi owocu zakazanego. Czy obie kobiety łączy jedynie pasja i pożądanie, czy też ich nagły, niespodziewany romans oznacza coś więcej? A jeśli tak, to czy będą potrafiły stawić czoła konsekwencjom, z którymi takie uczucie będzie musiało się wiązać? Carol Todda Haynesa to wystawna i zmysłowa opowieść o odnajdywaniu własnej tożsamości w świecie nakazów, zakazów i społecznych tabu, bogata w emocje i refleksje oraz przywołująca ducha epoki, o której z taką pieczołowitością opowiada. Film w polskich kinach będzie można oglądać od 4 marca 2016.

"Syn Szawła" to wstrząsające świadectwo zagłady Żydów podczas II wojny światowej, ale nakręcone w sposób nowoczesny, nawet nowatorski, a dzięki temu trzymające w napięciu jak najlepsze filmy gatunkowe. Ten film nie epatuje okrucieństwem, ale wyczuwamy je i dostrzegamy w każdym niemal ujęciu filmowej kamery. I to właśnie za tę niezwykłą pracę autora zdjęć filmowych i całego pionu operatorskiego, jury Camerimage pod przewodnictwem Michaela Hoffmana przyznało "Synowi Szawła" Brązową Żabę. "Syn Szawła" w polskich kinach pojawi się 22 stycznia 2016 roku.

"33". Oparta na faktach historia 33 górników, którzy przetrwali pod ziemią rekordowy okres 69 dni po tąpnięciu w kopalni miedzi i złota San Jose w Chile. 33 Patricii Riggen to lekko udramatyzowana historia heroicznej walki, opowiedziana z głębokim szacunkiem dla ocalałych oraz w hołdzie dla niezłomności ludzkiego ducha. Dowodzeni przez poważnego i doświadczonego Luisa Urzuę oraz charyzmatycznego "Super Mario" Sepulvedę, górnicy próbują zachować wysokie morale i jednocześnie obmyślają kolejne kreatywne plany wydostania się z pułapki, w której przypadkiem się znaleźli. Z kolei na zewnątrz kopalni dochodzi do bezprecedensowego w historii współczesnego świata połączenia sił rządów, międzynarodowych korporacji oraz dziesiątek profesjonalistów. Do Chile trafiają tysiące ton specjalistycznego sprzętu do odwierników. Upływający czas i ekstremalne warunki kontra nadzieja i wola przeżycia.

"Pokój". Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój w którym mieszka z nią od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się tu myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są tu więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, któregogłównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

"Brooklyn". Lata 50-te XX wieku. Eilis Lacey, młoda dziewczyna z Irlandii, opuszcza rodzinny kraj i wyrusza do Ameryki, by szukać szczęścia w Nowym Jorku. Początkowa tęsknota za domem mija, gdy w życiu Eilis pojawia się mężczyzna, a wraz z nim pierwsza miłość i romantyczne uniesienia. Wkrótce jednak przeszłość daje o sobie znać i Eilis musi dokonać dramatycznego wyboru między dwoma krajami i dwoma stylami życia?

O Festiwalu: Camerimage to festiwal o międzynarodowej renomie, który jest dedykowany autorom zdjęć filmowych, czyli prawdziwym kreatorom filmowej magii, którzy są bardzo często pomijani przez kulturę masową. Podczas XXIII edycji Camerimage, która odbywa się w Bydgoszczy w dniach 15 - 22 listopada, festiwal przyznał szereg wyróżnień twórcom, których wkład w wizualny rozwój sztuki filmowej jest nie do ocenienia.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. CAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu - jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.

Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom. CAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.

Część konkursowa CAMERIMAGE została podzielona na kilka sekcji (Poza Głównym Konkursem Festiwal obejmuje m.in. także Konkurs Filmów 3D, Konkurs Etiud Studenckich, Konkurs Filmów Polskich, Konkurs Debiutów Filmowych, Konkurs Wideoklipów), w których o najwyższe festiwalowe laury walczą zarówno mistrzowie, jak i twórcy dopiero rozpoczynający swoją przygodę z kinem. Widzowie Kina Atlantic otrzymają jedyną w swoim rodzaju sposobność, by zaledwie kilka dni po zakończeniu festiwalu obejrzeć zwycięskie filmy tegorocznej edycji; obrazy intrygujące, wciągające, niezwykle wyraziste pod względem strony wizualnej, które w wielu przypadkach nigdy nie trafiają do regularnej dystrybucji kinowej w Polsce. Niejednokrotnie są to wyjątkowe pokazy przedpremierowe, co stanowi ogromną gratkę dla kinomanów.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz