To były 4 dni piekła ? filmu ?KARBALA? – przedpremierowy pokaz 10 września 2015 w ramach Kocham Kino w Multikinie

Multikino razem z Programem 2 Telewizji Polskiej odsłaniają przedpremierowo kulisy wydarzeń, które przez wiele lat opatrzone były klauzulą milczenia. ?Karbala? - autentyczna historia jednej z najbardziej bohaterskich polskich bitew po II wojnie światowej, przedpremierowo w ramach projektu Kocham Kino w Multikinie ? już 10 września o godz. 19:00. Pokaz specjalny z udziałem Grażyny Torbickiej i zaproszonych gości odbędzie się 15 września w Multikinie Sopot.

Środek wojny w Zatoce Perskiej. 3 kwietnia 2004 roku do irackiego miasta Karbala przybywają pielgrzymi celebrujący święto Aszura. Niespodziewanie, w pełnym ludzi mieście, dochodzi do zamachów, które poprzedzają atak na strategiczny City Hall ? siedzibę lokalnych władz i policji. Na placu boju pozostaje jedynie, pozbawiona wsparcia, garstka polskich i bułgarskich żołnierzy.

Dochodzi do jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków po II wojnie światowej. Stając oko w oko ze śmiercią, polscy żołnierze przeżywają 4 dni piekła. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiają, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrywa bitwę, ale wychodzi z niej bez straty jednego żołnierza.

?Karbala? to film przywracający pamięć o najnowszych polskich bohaterach, których zwycięstwo w obronie City Hall przez długi czas owiane było tajemnicą. Film ujawnia kulisy polskiej misji w Iraku. Wojna to nie tylko walka z wrogiem, ale przede wszystkim z własnym strachem.

Polscy żołnierze wykazali w bitwie o City Hall prawdziwe męstwo i odwagę. Dzięki ?Karbali? odżywa etos polskiego żołnierza - do końca trwającego na stanowisku, mimo przeważających sił wroga.

Kolejna odsłona cyklu ?Kocham Kino w Multikinie? odbędzie się 10 września o godz. 19.00 w wybranych  kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań ? Stary Browar, Szczecin, Warszawa ? Złote Tarasy, Warszawa ? Ursynów, Wrocław Pasaż

Pokaz specjalny z udziałem Grażyny Torbickiej i zaproszonych gości odbędzie się 15 września w Multikinie Sopot.

Na cykl seansów Kocham Kino w Multikinie zaprasza FCA Poland. Multikino i FCA Poland zapraszają uczestników cyklu seansów Kocham Kino w Multikinie do konkursu ?Fiat 500x w Multikinie? więcej informacji na: https://multikino.pl/pl/wydarzenia/maratony/nowy-fiat-500x-podczas-teatrow-i-kocham-kino-w-multikinie-1

Bilety na wrześniowe ?Kocham Kino w Multikinie? można nabyć w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz